פסטיבל אנימיקס בסינמטק ת"אובמכללה הישראלית לאנימציה

03/07/2012
אנימיקס 2012 - בסינמטק תל-אביב ובמכללה הישראלית לאנימציה

אנימיקס 2012 - בסינמטק תל-אביב ובמכללה הישראלית לאנימציה

פסטיבל אנימיקס לאנימציה קומיקס וקריקטורה, יתקיים בפעם ה-12, בתאריכים 8 – 12 באוגוסט.
הפסטיבל יתקיים כמדי שנה בסינמטק תל-אביב ובמכללה הישראלית לאנימציה.
פרטים על תכניות הפסטיבל יפורסמו בקרוב באתר הפסטיבל: animixfest.co.il.
כמדי שנה, המכללה הישראלית לאנימציה מקיימת במסגרת הפסטיבל סדנאות ואירועים לקהל הרחב:
סדנאות אנימציה ממוחשבת, סדנאות פלסטלינה, הרצאה על יצירת אנימציה וחגיגת חתולים מצוירים.

חתולים מצוירים – חגיגות החגחתול
לכבוד יום החתול הבינלאומי. יום רביעי 08/08 בשעה 20:00.
יום פתיחת פסטיבל אנימיקס הוא גם יום החתול הבינלאומי. כן כן, גם לחתולים יש חג משלהם! לכבוד החגחתול, תתקיים הקרנה של תכנית "אנימיצי" בעריכת דודו שליטא, ובה סרטי אנימציה בכיכובם של חתולים. בנוסף, יוכרזו באירוע הזוכים בתחרות "חתולים מצוירים". המכללה הישראלית לאנימציה, בשיתוף פסטיבל אנימיקס, מזמינה את הקהל ליצור ציורים ואנימציות בנושא חתולים, ולהשתתף בתחרות נושאת פרסים.
לפרטים על תחרות חתולים מצוירים, לחצו כאן.

איך עושים אנימציה?
הרצאה מאת טל לוטן. יום רביעי 08/08 בשעה 14:00.
מפגש לילדים שיעניין גם את ההורים, ובו נדבר ונראה איך עושים אנימציה, בשילוב הדגמות חיות. האנימטורית טל לוטן תספר על שלוש טכניקות שונות ליצירת אנימציה – סרטים מצויירים, תלת-מימד ופלסטלינה. בנוסף תדגים מול הקהל איך מנפישים, וגם תראה סרטי אנימציה קצרים.
טל לוטן היא אנימטורית ובמאית בסטודיו פוליגון, מנהלת תחום אנימציה קלאסית במכללה הישראלית לאנימציה וכותבת את הבלוג אנימטורית.


סדנאות אנימציה ממוחשבת וציור דיגיטלי

סדנאות מקצועיות לאנימציה ממוחשבת וקומיקס, בתלת-מימד ובדו-מימד.  8 עד 12 באוגוסט.
הסדנאות מתקיימות בכיתת המחשבים של המכללה הישראלית לאנימציה, ומועברות על-ידי אנימטורים מקצועיים. כל משתתף בסדנה עובד על מחשב משלו ומייצר במהלך הסדנה תרגילים, אותם הוא יכול לקחת איתו. הסדנאות מהוות מקום נפלא להתוודע לשיטות העבודה בתוכנות ובטכניקות האנימציה השונות, ומשמשות כנקודת מוצא מצויינת לכל מי שמעוניין להתנסות ביצירת אנימציה ממוחשבת, קומיקס ותלת-מימד.

סדנאות אנימציה וקומיקס ממוחשבות בפסטיבל אנימיקס 2011

רשימת הסדנאות:


Mayaאנימציה ב-Maya
סדנה מקצועית ליצירת אנימציה תלת-מימדית של דמות מוכנה, באמצעות תוכנת התלת-מימד המובילה בעולם, Maya, המשמשת את אולפני האנימציה הגדולים בעולם (וגם בישראל). המשתתפים בסדנה יקבלו דמות תלת-מימדית מוכנה, ויצרו באמצעותה קטעי אנימציה קצרים.אנימציה ב-LightWave

סדנה מקצועית ליצירת אנימציה תלת-מימדית של דמות מוכנה, באמצעות תוכנת התלת-מימד המובילה בתעשיית הטלויזיה, LightWave, המאפשרת ליצור אנימציה בקלות ובפשטות. המשתתפים בסדנה יקבלו דמות תלת-מימדית מוכנה, ויצרו באמצעותה קטעי אנימציה קצרים.


ZBrushפיסול ממוחשב ב-ZBrush
סדנה מקצועית לפיסול ממוחשב של דמות תלת-מימדית, באמצעות תוכנת הפיסול והציור המהפכנית ZBrush, ששימשה בין היתר בסרטים "שר הטבעות" ו"אווטאר" ובמשחק המחשב World of Warcraft. המשתתפים בסדנה יצרו דמות תלת-מימדית מקורית משלהם.


Flashאנימציה ב-Flash
סדנה מקצועית ליצירת אנימציה לאינטרנט ולטלויזיה באמצעות תוכנת האנימציה Flash, ששימשה בין היתר ליצירת הסרט "ואלס עם באשיר". המשתתפים בסדנה יקבלו בסיס בכליי הציור והאנימציה של התוכנה, ויצרו באמצעותה קטעי אנימציה קצרים.


Photoshopקומיקס ב-PhotoShop
סדנה מקצועית ליצירה וצביעה של דמויות קומיקס באמצעות התוכנה PhotoShop. המשתתפים בסדנה יקבלו כלים ליצירה של דמויות קומיקס וילמדו טכניקות ושיטות לצביעה בפוטושופ. הם יצרו באמצעותם דמות קומיקס מקורית משלהם.


סדנאות סטופ-מושן פלסטלינה בפסטיבל אנימיקס 2011

סדנאות אנימציית סטופ-מושן בפלסטלינה
המשתתפים בסדנאות יצרו דמויות מפלסטלינה, ויצלמו באמצעותן סרטי אנימציה קצרים, ישירות למחשב. העבודה היא בקבוצות. חברים או בני משפחה יכולים לעבוד יחדיו.

סדנאות יצירת דמויות בפלסטלינה
המשתתפים בסדנאות יצרו דמויות מפלסטלינה, ויקבלו הנחיות, טיפים ושיטות עבודה לעיצוב בפלסטלינה. העבודה היא בקבוצות. חברים או בני משפחה יכולים לעבוד יחדיו.

דוגמאות לסרטוני סטופ-מושן שנוצרו בסדנאות דומות:

לחצו כאן לצפיה בדוגמאות נוספות.

כרטיסים לכל האירועים יהיה ניתן לרכוש בקופת הסינמטק.


אם אתם לא מסתפקים בסדנאות הפסטיבל, המכללה הישראלית לאנימציה מציעה מסלולי קיץ לילדים ונוער חובבי אנימציה, בשתי מתכונות:

לילדים בגילאי 10 עד 13: קייטנת אני-מטור.
לנוער ובוגרים מגיל 14 ומעלה: IAC Summer School.
לחצו על הלינקים לפרטים נוספים.

קייטנת אני-מטור / IAC Summer School

רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: