מסלול עיצוב גרפי– דיזיין מאסטר

מסלול חד-שנתי או דו-שנתי ללימודי עיצוב וגרפיקה, המכיל גם לימודי UI/UX, עריכת-וידאו, איור דיגיטלי ואנימציה

מסלול עיצוב ייחודי שנבנה מתוך הכרות מעמיקה עם הצרכים האמיתיים של תעשיית העיצוב הישראלית. המסלול זמין במתכונת היברידית: השיעורים מתקיימים בכיתה במכללה, אבל ניתן להשתתף בהם גם אונליין בזום. הסטודנטים יכולים להחליט בכל שיעור אם להגיע לכיתה או להשתתף בשיעור מהבית. המורים מתייחסים גם לסטודנטים שבכיתה וגם לאלו שבבית.

המסלול עוסק בתחומי הדפוס, המסך, המובייל, המשחקים, הטלוויזיה והקולנוע. במהלך המסלול נלמדות כל התוכנות הגרפיות של Adobe: פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין, פרמייר, אפטר-אפקטס ופיגמה. הקורס כולל גם עיצוב חוויית משתמש (UI/UX), עריכת וידאו, אנימציה, עיצוב-תנועה וציור דיגיטלי. בקורס גם נלמדים כלי AI והדרך בה הם משתלבים ברמה החשיבתית והיישומית בתהליך העיצוב.

המסלול מאושר ומפוקח על ידי משרד העבודה, ומוכר לפיקדון חיילים משוחררים. תעודת הגמר של המסלול מאושרת על ידי משרדי העבודה והכלכלה ומוכרת על-ידי הגורמים הרשמיים במדינה, כולל רשות התעסוקה.

המסלול משלב שיעורים תיאורטיים ומעשיים ביסודות העיצוב, פיתוח שפה גרפית, מיתוג וטיפוגרפיה, תוך הכרות מעמיקה עם עולמות המדיה הדיגיטלית, האיור הדיגיטלי, הדפוס והצילום. המסלול מכשיר את בוגריו בכל האספקטים, שיטות העבודה, הטכניקות והפרקטיקות של מקצועות העיצוב הדיגיטלי, בדגש על תחומי עיצוב לדפוס, ציור ואיור דיגיטלי, וצילום דיגיטלי.

את המסלול מובילים המאסטרים של המכללה הישראלית לאנימציה – אנשי מקצוע מובילים בעלי ותק וניסיון בתחום, ובעלי קרדיטים מקצועיים בפרויקטים בארץ ובעולם.

הקורס מוצע גם מתכונת מצומצמת של שנה אחת בלבד, המתמקדת בעיקר בתחום הדפוס.

קורסים דומים:

פוטושופ וציור דיגיטלי

אפטר אפקטס ופרמייר

איור וקונספט דיזיין – עיצוב דמויות ועולמות

חשיבה עיצובית

עיצוב חוויית משתמש – UI/UX

מקצוע העיצוב הגרפי

בעידן הדיגיטלי אין אלמנט שלא עובר תחת עיניו הבוחנות ומוחו הקריאייטיבי של מעצב/ת גרפי אחד/ת לפחות. כל אתר, לוגו, פרסום, או אריזה שניתן לפגוש במדיה הדיגיטלית או במציאות הפיזית נהנים מהטאצ' האישי של מעצב/ת גרפי. אנשי מקצוע בתחום רותמים את הכישורים והניסיון שהם צברו במרוצת הזמן על-מנת להעביר לנו הצרכנים תחושות ומסרים דרך העיצובים שהם יוצרים.

מעצבים גרפיים משחקים תפקיד משמעותי בשיווק, פרסום ומיתוג ויש להם השפעה גדולה על התנהגות צרכנית. דרך שימוש באלמנטים ויזואליים, כמו צבע, דימויים וטיפוגרפיה, אנשי מקצוע אפקטיביים מסייעים לחברות וארגונים במגוון תעשיות ליצור מותגים חזקים ובולטים, להעביר את המסרים שלהם באופן ברור, להשפיע על התפיסות וההתנהגות של הצרכנים ועל הדרך בה הם תופסים את המותג ולהניע אותם לפעולה.

קריירה בתחום העיצוב הגרפי

מעצבים גרפיים עובדים בתחום דינאמי, יצירתי ומתגמל. אפשרויות התעסוקה בתחום מגוונות ועשירות במיוחד וניתן לעבוד באינספור עסקים, חברות וארגונים הפועלים בתעשיות שונות בתכלית, כמו למשל פרסום, שיווק, מיתוג, גיימינג, תקשורת, הייטק – ועוד. העבודה צבעונית ומאתגרת ומאפשרת מרחב יצירתי למי שמעוניינים לבטא את עצמם ואת היכולות הקריאייטיביות שלהם.

מעצבים גרפיים נהנים ממגוון אפשרויות קידום ואפשרות להתברג במשרות שונות, לרבות עיצוב ממשק וחוויית משתמש UI/UX, ארט דיירקשן, עיצוב אפליקציות ואתרים, אפטר אפקטס וניהול קריאייטיב. המקצוע מתגמל מבחינה כלכלית ומעצבים גרפיים בכירים ומנהלי מחלקות זוכים לשכר נאה לכל הדעות, וזאת כמובן כתלות בביצועים, ביכולות ובניסיון שלהם ובסטנדרטים של התעשייה בה הם עובדים.


פוטושופ וציור דיגיטלי – 80 שעות אקדמאיות. יצירת גרפיקות ועיצובים לשימוש במגוון תחומים דרך היכולות והכלים העדכניים ביותר של תוכנת פוטושופ

אילוסטרייטור, אינדיזיין ואיור דיגיטלי – 120 שעות אקדמאיות. קורס מקיף לשליטה בפיצ'רים ובכלים של התוכנות אילוסטרייטור ואינדיזיין לצורך יצירת עיצובים, איורים וגרפיקות מתקדמות

חשיבה עיצובית (כולל פרויקט גמר ותיק עבודות) – 120 שעות אקדמאיות. רכישת ידע והבנה פרקטית של נושאים כגון יסודות העיצוב, פיתוח שפה גרפית, מיתוג וטיפוגרפיה עם דגש על עולמות המדיה הדיגיטלית והצילום

אפטר אפקטס ופרמייר – 75 ש"א (לא כלול במסלול המצומצם). לימוד תוכנת האפקטים המיוחדים והפוסט-פרודקשן המתקדמת והפופולארית בעולם + עריכה בתוכנת Premiere

עיצוב חוויית משתמש – UI/UX – 75 ש"א (לא כלול במסלול המצומצם). רכישת הבנה מעמיקה וכלים פרקטיים בכל הקשור לעיצוב ותכנון ממשקי משתמש תוך שימוש בתוכנת Figma

סה"כ במסלול המלא: 470 שעות אקדמאיות (20 חודשים).

סה"כ במסלול המצומצם: 320 שעות אקדמאיות (12 חודשים).

תוכנות:

Adobe PhotoShop, Adobe Illustarator, Adobe InDesign

Adobe Premiere, Adobe After-Effects, Figma

נושאי לימוד:

יסודות העיצוב, פיתוח שפה גרפית, מיתוג, טיפוגרפיה, איור דיגיטלי, צילום דיגיטלי, הכנה לדפוס, עריכת וידאו, עיצוב תנועה, מושן גרפיקס, אנימציה, אפקטים ויזואלים, עיצוב אתרים, עיצוב למובייל, עיצוב ממשק, עיצוב חוויית משתמש.

משך הקורס:

המסלול המלא נמשך 20 חודשים ומכיל 120 מפגשים, שהם 470 שעות אקדמאיות.

המסלול המצומצם נמשך 12 חודשים ומכיל 80 מפגשים, שהם 320 שעות אקדמאיות.

אישור ופיקוח:

המסלול מאושר ומפוקח על ידי משרד העבודה, ומוכר לפיקדון חיילים משוחררים. תעודת הגמר של המסלול מאושרת על ידי משרדי העבודה והכלכלה, מוכרת על-ידי הגורמים הרשמיים במדינה, כולל רשות התעסוקה.

לימודי אונליין:

המסלול זמין במתכונת היברידית: השיעורים מתקיימים בכיתה במכללה, אבל ניתן להשתתף בהם גם אונליין בזום. הסטודנטים יכולים להחליט בכל שיעור אם להגיע לכיתה או להשתתף בשיעור מהבית. המורים מתייחסים גם לסטודנטים שבכיתה וגם לאלו שבבית.

מחירים והרשמה:

למחירים, הרשמה ויעוץ-לימודים, צרו קשר עם מזכירות המכללה.

טלפון: 03-6482345 | מייל: iac@ani-mator.com | או השאירו פרטיכם כאן.

שאלות נפוצות:
לאילו משרות ניתן להתקבל לאחר הקורס?

בוגרי המסלול משתלבים בתעשיית העיצוב והאנימציה בין היתר במשרדי עיצוב או פרסום, משרדי מיתוג, חברות הייטק, סוכניות דיגיטל, בתי תוכנה, בתי דפוס, מערכות עיתונים ומגזינים, אולפני עריכה ופוסט פרודקשן.

מה שונה בדיזיין מאסטר מול מסלולים אחרים?

הגישה שלנו לעולם העיצוב שונה מזו של מכללות אחרות

כשאנחנו חושבים עיצוב, אנחנו חושבים גם תלת-מימד ולא רק דו-מימד, אנחנו מדברים על מושן-גרפיקס ולא על סתם גרפיקס, אנחנו מלמדים גם איור ואנימציה, ואנחנו משתמשים גם ב-IA ובכלים לציור דיגיטלי. המסלול אצלנו בנוי למאה ה-21 ולא לזו שלפניה. אתם תלמדו בו כמובן גם את עולמות הדפוס, הצילום, ה-UI וה-UX, אבל אצלנו אתם תהיו הרבה יותר מזה!

כי עיצוב בימינו הוא לא סטאטי. הוא לא חי על נייר אלא על מסך: במחשב, בטלפון, באפליקציות, במשחקים, בטלויזיה וגם בקולנוע. וזה בדיוק מה שתלמדו אצלנו, במסלול דיגיטל מאסטר, ומה שיהפוך אתכם לאנשי מקצוע יחודיים, עם מגוון כלים ויכולות כמעט אינסופי.

האם ניתן לשלב עבודה עם הלימודים?

בהחלט ניתן לשלב לימודים ועבודה במקביל.

מדובר במסלול לימודים של 2 או 3 מפגשים שבועיים בני 4 שעות כל אחד מה שמשאיר זמן פנוי רב בו ניתן לעבוד.

האם נדרש ניסיון או ידע קודם?

לא נדרש נסיון קודם, הלימודים במסלול מתחילים מהכרות יסודית של כלל תוכנות העיצוב הרלוונטיות וממשיך בכל האספקטים החשיבתיים של מקצועות העיצוב.

האם נדרש תיק עבודות (וכיצד מכינים עם צריך)

לא נדרש תיק עבודות – המסלול מיועד לאנשים יצירתיים המעונינים להיכנס למקצועות העיצוב ובמהלכו יבנו הסטודנטים תיק עבודות רחב ומרשים אשר ישמש אותם בהמשך בתהליך חיפוש העבודה.

האם צריך לרכוש ציוד? האם המכללה מסייעת ברכישת תוכנות?

כל סטודנט/ית יכולים להיגע ולהשתמש בכיתת התרגול המציעה מחשבים עוצמתיים המכילים את כל התוכנות העיצוב והאנימציה הרלוונטיות.

כיתות התרגול פעילות במשך כל שעות היום וכוללת צוות גדול של מעל 20 מתרגלות ומתרגלים, שנמצאים בכדי לסייע בכל עניין: סיוע טכני ופתרון בעיות בתוכנה, ייעוץ, ליווי וסיוע בשיעורי הבית, פידבק על התרגילים והפרויקטים ועוד.

איזה יתרון הקורס מעניק לשוק העבודה?

המטרה שלנו ב-IAC היא להפוך אתכם לאנשי ונשות מקצוע שעובדים במה שהם אוהבים, ומתפרנסים מזה בכבוד. אנחנו נעזור לכם לבנות תיק עבודות מקצועי ואיכותי, וגם להציג אותו בפני מעסיקים פוטנציאלים, כולל באירועי גיוס עובדים שאנחנו מקיימים אצלנו עם בכירי התעשיה.

תיאור כללי

קורסים כלולים

נתונים כלליים

רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: