הזוכים בתחרות אקס-מן (לכבודעליית הסרט וולברין)

01/08/2013

the-new-x-men

וולברין כבר לא לבד. לכבוד עליית הסרט "וולברין", הוזמנו מעצבים ואנימטורים מרחבי המדינה להציע דמויות משלהם לחבורת האקס-מן, ולהשתתף בתחרות נושאת פרסים. צוות שופטים מקצועי, הכולל אנימטורים שעבדו על הסרטים אווטאר, השומרים, ארבעת המופלאים, הלבוי ועוד, גויס כדי לקבוע מי האקס-מן הישראלי הכי מוצלח. אנחנו שמחים להכריז על הזוכים בתחרות.

לפרטים על התחרות – לחצו כאן.
לצפיה בכל היצירות שהתקבלו לתחרות – לחצו כאן.

מקום 1 –
שם היצירה: צ'ה (עץ).
שם היוצרת: אורי אן-חיל.
טכניקה: פוטושופ + פלאש.


1008796_554172811308644_134127084_o

תיאור היצירה:
בת אינקה, ילידת העיירה בולוגנס באזור שבין רופה-רופה לבין הג'ונגל, פרו של תחילת הכיבוש הספרדי במאה ה – 16, צ'ה החלה חייה בצרחות אימה מצד אביה כאשר נולדה מכוסה בפטריה דמוית עץ מכף רגל ועד ראש.אינה מסוגלת לדבר, ומבודדת ע”י משפחתה משאר הקהילה, היא ננטשה ע"י אביה עמוק בתוך הג'ונגל, בציפייה ברורה שטורפי הג'ונגל יפטרו אותו מגורלה.
מפוחדת ואילמת, מצאה עצמה צ'ה נמלטת מיגואר כאשר ברגע של פחד שלפה ידה לפנים והושיטה שורשים חונקים שהצילו את חייה. עם הזמן שרדה בעזרת יכולתה לשלוט ב"עץ" הגדל עליה ומתוכה ולמדה להשתמש בכך לטובתה. האדם היחיד אותו ראתה היה צייד ספרדי המסתתר לבדו במערה, אך ככל שניסה להתקרב, התרחקה בפחד, הסתירה עצמה בדמות עץ, ונותרה דוממת עד אשר היה הולך. האדם בילה זמן רב בשיחה עימה כעץ, עד אשר קנה את אמונה ואט אט נותרה אנושית לידו, ובטחה בו. הספרדי לקח על עצמו לגדל את צ'ה כביתו, ולימד אותה על דרכי העולם ותרבויות רחוקות. עודה בתהליך לימוד השפה הספרדית, מצאה צ'ה את הצייד הזקן ערוף ראש – הכיבוש הספרדי תפס תאוצה ובני האינקה משיבים מלחמה. כאשר אחד מהם מזנק על צ'ה, ברגע של איבוד שליטה וזעם צ'ה שולחת ענף החודר את חזהו, ורגע אחרי מגלה שזהו אביה. מהפחד של המעשה שעשתה, צ'ה מסתתרת ביער, מבלה יותר ויותר מזמנה כעץ מאשר אדם, מזדקנת וצומחת כל זמן מה מחדש כצעירה, היא מבלה נצחים ביער, מאבדת עצמה כאדם, עד עצם היום הזה.
הפרסים:
אורי זוכה במלגה* בסך 7000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם במכונת משחקים X-BOX 360 וגם בהקרנה פרטית ל-60 חברים של הסרט וולברין***.
נימוקי השופטים:
יצירה המשלבת דמות מקורית, סיפור יוצא דופן ואנימציה יפהפיה. אל המקום הראשון היא הגיעה קודם כל בזכות הקונספט המקורי, שבניגוד לרוב היצירות בתחרות, וגם בניגוד לרוב האקס-מן הקיימים, מתאר דמות שהכוחות שלה הם חיסרון ולא יתרון. זו דמות נטושה ועצובה, עם ביוגרפיה קורעת לב. אבל הקונספט הוא רק הבסיס, וההוצאה שלו לפועל היא לא פחות מבריקה. הן באיור הסטאטי, והן באנימציה. מעניין שהתמונה הסטאטית והאנימציה מציגות גרסאות מעט שונות של הדמות, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה צבעונית, הנראות כמציגות שתי תקופות שונות חיי הדמות.

מקום 2 –
שם היצירה: Simply Mutants.
שם היוצר: ליאור לב.
טכניקה: איור דיגיטלי (פוטושופ).

980364_553855091340416_2053113605_o

תיאור היצירה:
הדמויות הם אחלה חבר'ה. הכימיקלים קצת דפקו אותם, והם החליטו שיהיה נחמד יותר להסתובב ביחד בקבוצה עם סמל משותף וטייטס. חוץ מהקוף. הוא עם טיטול, מה לעשות… (בדיוק התחלנו איתו גמילה. הספר של מיכל דליות נהדר).
הפרסים:
ליאור זוכה במלגה* בסך 5000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם לוח גרפי Wacom Volito וגם בספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם בזוג כרטיסים*** לסרט "וולברין".
נימוקי השופטים:
יצירה זו אינה מסתפקת בדמות אחת, אלא יוצרת חבורה שלמה, המייצגת אלטרנטיבה הומוריסטית לחבורת האקס-מן. האפיון של הדמויות כאנטי גיבורים מתחיל בטקסט וממשיך בעיצוב הדמויות ובהבעה שלהן. הצגתן כחבורה מגובשת מסתייעת בקומפוזיציה מצויינת, בחירות צבעוניות עקביות ועיצוב בגדים ששומר על אחידות. במקביל, כל דמות מקבלת טיפול ייחודי ושומרת על אפיון ברור ומקורי.

מקום 3 –
שם היצירה: ספינקס.
שם היוצרת: גלית וייסברג.
טכניקה: פוטושופ.

sphinx_bigger

תיאור היצירה:
אמנם היא מכוסה בעיניים אבל כולן עיוורות. הכח שלה מצוי באלו שבכפות הידיים שלה – זאת שביד שמאל יכולה לראות את העבר של חפצים שהיא נוגעת בהם ויד ימין שלה יכולה לראות את העתיד.
הפרסים:
גלית זוכה במלגה* בסך 4000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם בספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם בזוג כרטיסים*** לסרט "וולברין".
נימוקי השופטים:
הכוח של העיצוב טמון קודם כל בקונספט העומד בבסיסו. בחירת כוחות העוסקים בזמן ולאו דווקא במרחב, פותחת את דמיונו של הצופה למגוון הסיפורים האפשרי לדמות זו, בעיקר משום שזמן הוא קונספט שתמיד ישאר מסתורי ובלתי מושג עבורנו. ההיפוך המיוצג בקונספט, של עיניים רבות שאינן רואות, מול זוג ידיים-עיניים הרואות עבר ועתיד, הוא מקורי ומלא דמיון. בצירוף טכניקת ציור חזקה, טיפול משובח באנטומיה, בחירת צבעים מדויקת, העמדה נכונה ותאורה דרמטית, מתקבל עיצוב דמות עשיר ומרשים.

מקום 4 –
שם היצירה: Bone.
שם היוצר: מאור שרביט.
טכניקה: ציור דיגיטלי בפוטושופ.

1077307_553855154673743_1055771354_o

תיאור הדמות:
ג'ייקוב סאמרלין בן ה-20 ידוע בכינויו "Bone" שהוצמד לו בעקבות כוחו הלא שגרתי – הוא מסוגל לשלוט ביסוד סידן ועל ידי כך ללהטט כרצונו בעצמות ובגופם של אנשים ובעלי חיים. הוא ידוע באוסף השלדים הגדול שהוא מחזיק, אותם הוא "מעורר לחיים" ומפעיל כצבא קטן ואימתני בעת הצורך. הוא גדל במשך רוב חייו בחווה קטנה בקנזס, ארה"ב, אך גורש מביתו לאחר שתושבי העיירה שלו גילו על כוחותיו, וראו בו שליח זדוני של השטן. בשנים שלאחר מכן, הוא נדד בין העיירות המדבריות של דרום ארה"ב בחיפושים אחר ארוחות חמות ומקומות לינה מזדמנים, אך ככל שהשמועות בנוגע לכוחותיו האפלים התפשטו, כך חייו הפכו ליותר ויותר קשים. ביום הולדתו ה-20 הוא פגש את פרופסור אקסבייר, שהצליח לשכנע אותו להצטרף לבית הספר שלו לילדים בעלי כישרונות מיוחדים.
הפרסים:
מאור זוכה במלגה* בסך 3000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם בספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם בזוג כרטיסים*** לסרט "וולברין".
נימוקי השופטים:
דמות אפלה ומקורית. בעל האוב של עולם האקס מן. המחשבה שיש באפשרותו להעיר שלדים ועצמות, ואפילו יצורים חיים – מעוררת אימה. ההוצאה לפועל של הקונספט הינה מדויקת ומלאת כישרון. החל מהפרופורציות, הסגנון והצבעוניות וכלה בניואנסים עדינים כגון ההבעה בפנים והאסימטריה בפרטי הלבוש והשיער. הבגדים שלו, בעלי העיצוב הספק מעוצב, ספק מתפרק, עוזרים מאוד לאפיין אותו. הן בגלל צבעיהם האפלים, והן בגלל עיצובם, המזכיר מראה של מומיה. מבחינה טכנית, האיור מציג גם הבנה טובה של אנטומיה, משקלים, קווים וטקסטורות.

מקום 5 –
שם היצירה: בוצ' ולנזי.
שם היוצר: ירפילב אנטון.
טכניקה: ציור ממוחשב בפוטושופ בעזרת וואקום.

179736_553855018007090_1880835039_n

תיאור היצירה:

בוץ' ולנזי הם חברים מאוד טובים מאז שלנזי היה קטן. בוץ' לקח את הילד לחסותו, אימן אותו והגן עליו מפני כל מי שניסה לפגוע בו. הם הפכו לצוות וכעת הם נודדים ממקום למקום וצדים חיות, אנשים, פושעים או כל דבר אחר שיהווה אתגר. בעבר בוץ' נלחם מול מפלצת אדירה שכמעט וקרעה אותו לגזרים, על מנת להצילו, היה צורך בהשתטלת איברים טכנולוגיים מתקדמים בגופו. דבר שהקינה לו כוח רב, יכולת יריית תמיסות רדיואקטיביות ועמידות בפני מחלות, זיהומים וכו'…לבוץ' גם יש את צ'ארה, עורב שחור שדרך עיניו הוא יכול לראות את העולם מה שמאפשר לבוץ' לראות למרחקים של קילומטרים. לנזי הוא נער מתבגר שגדל תחת חסותו של בוץ', הוא מאוד זריז, חזק יחסית לגודלו הקטן ומאוד חכם. הוא חולק את אהבתו של בוץ' ללחימה, אסטרטגיה וניצחון ושניהם מתייחסים לזה יותר כמשחק מאשר כעניין של חיים ומוות.
הפרסים:
אנטון זוכה במלגה* בסך 2500 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם בספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן.
נימוקי השופטים:
אחת היצירות היפות בתחרות מהבחינה הגרפית. היוצר מפגין שליטה גבוהה בעיצוב ואפיון של הדמויות, וכן בצבעוניות ובקומפוזיציה. מערכת היחסים בין הדמויות, שלה סממנים של אב ובן, מיוצגת מצוין באיור. מעל הכל, הגרפיות של העיצוב, המיוצגת בעיקר באמצעות בחירת הצבעים וסגנון הצביעה, הופכת אותו למושך ויוצא דופן.

ציון לשבח –
שם היצירה: שקד.
שם היוצר: שמואל יחבס.
טכניקה: פוטושופ.

1074423_553855544673704_522541462_o
1077148_553855508007041_1373268804_o

הפרסים:
שמואל זוכה במלגה* בסך 2000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם בספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן.
נימוקי השופטים:
דמות מקורית במיוחד, המתאימה לקו דמויות האקס מן מבחינת הלבוש והסגנון. הכוח שלה משתלב להפליא עם המראה שלה. היופי והסקס אפיל שלה ניכרים לעין ויש איזון יפה בין הקימורים שלה כאישה לבין עיצוב הבגד שלה, שמראה בדיוק מה שצריך. האיור מציג הבנה טובה של אנטומיה, משקלים, קווים וטקסטורות.

קטגוריית ילדים ונוער –
שם היצירה: Night Owl and Deadpool.
שם היוצר: דניס לאונרד כהן.

1001376_553854761340449_972740949_n

תיאור היצירה:
Night Owl גדל כאינדיאני משבט הינשוף בשנות ה 70. אחרי שקבוצה של עשירים אכזריים לקחו את אדמת השבט ורצחו את כל אנשי השבט וגם אף אחד לא ידע, הוא רצה נקמה.הלך לשאמן דגול וביקש כוחות מאל הינשוף. קיבל את עין הנשר,כוח הדוב,כוח הפנטר וידע הינשוף אבל הוא היה צריך להקריב מהשהו וזה היה את מראו, מאז הוא לבש את מסכת הברזל וצד אחרי האמריקאים. חברו הטוב והמשוגע הוא Deadpool.
הפרסים:
דניס זוכה בספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם בזוג כרטיסים** לסרט "וולברין".
נימוקי השופטים:
יצירה עם עושר רב של פרטים. הקומפוזיציה המורכבת, עיצוב החליפה של הדמות, ההעמדה של הדמויות בפריים, עיצוב כלי הנשק וזוויתו ביחס למצלמה – שכלול של כל אלה בציור היווה אתגר עבור היוצר והוביל לפריים שהעין שמחה להתעכב עליו לא מעט זמן.

פרס חביב הקהל  (על פי בחירת הגולשים בפייסבוק) –
שם היצירה: רבי-כוח.
שם היוצר: גיא בן-נון.
טכניקה: רפידוגרף + צביעה בפוטושופ.

1025840_553854664673792_266380704_o

תיאור היצירה:
דויד (רבי-כוח) שליין נולד בברוקלין למשפחה חרדית, הוא גילה את כוחותיו בגיל הנעורים כאשר הוא התחיל את לימודי הרבנות שלו. כוחותיו: שינוי פיזיולוגי של עצמים. לאחר תקופת הסתגלות הוא החל לאמץ את החזות החרדית ולהשתמש בה כאמצעי לחימה, הטלית הופכת לחליפת מגן, הכובע לדיסק הטלה, התפילין לשוט והמצביע לחרב.
הפרסים:
גיא זוכה במלגה* בסך 3000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם בספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם בזוג כרטיסים*** לסרט "וולברין".

—-

צוות השיפוט
כפיר רם – 
מוותיקי האנימטורים בישראל. מנהל מקצועי של המכללה הישראלית לאנימציה. מנכ"ל סטודיו פוליגון לאנימציה. זוכה שני פרסי אסיף (אוסקר האנימציה הישראלי).
שחר לבבי – אנימטור תלת-מימד בכיר שעבד בסרטים כגון אווטאר, ג'ון קרטר, נארניה, המשחק של אנדר, גארפילד 2, ג'אמפר, ארבעת המופלאים: עלייתו של הגולש הכסוף ועוד. מורה לאנימציה במכללה הישראלית לאנימציה.
אמיר גרין – אנימטור ואמן אפקטים. ניהל צוותים בהפקות ענק בינלאומיות ומקומיות. עבד בין היתר בסרטים הלבוי (1 +2), 300, השומרים, תפוס ת'גלים (Surf's Up), ונדטה, ובמשחקי המחשב Deus Ex ו-Brink. מורה לאפקטים ויזואלים במכללה הישראלית לאנימציה.
שגיא רכטר – אדריכל ומעצב קונספט, ממקימי סטודיו היולי לעיצוב רב תחומי. עבד באולפני אנימציה כגון סטודיו פיצ'י פוי ו-Crew 972. מורה במסלול קונספט דיזיין במכללה הישראלית לאנימציה.
אדר ברונשטיין – אמן תלת-מימד, בוגר המכללה הישראלית לאנימציה. מנהל מחלקת תלת מימד בחברת ארגוס סטודיו. עבד כמודליסט בכיר באולפני סנואובול. מעביר קורסים מקצועיים לפיסול דיגיטלי ומידול מתקדם במכללות בארץ.

תקנון התחרות
התחרות מתבצעת בהתאם לתקנון המכללה.
המכללה הישראלית לאנימציה רשאית לשנות את תנאי התחרות, לרבות מועד ההגשה ורשימת השופטים.
הזכויות על היצירות ישארו במלואן בידי המגישים. עם זאת, המכללה הישראלית לאנימציה תוכל להציג את היצירות באינטרנט, בדפוס, בטלויזיה או בכל מדיה אחרת, וכן יוכלו להעבירן לתצוגה אצל צד שלישי, תוך ציון שם היוצר.
יצירה שתפר זכויות יוצרים תוסר מהתחרות. המגיש ישפה את המכללה הישראלית לאנימציה על כל נזק שייגרם לה במישרין או בעקיפין עקב הפרת זכויות יוצרים.

* אין כפל הנחות ו/או מלגות. המלגה מותנית בקבלת הסטודנט למכללה (יש לעבור מבחן יצירתיות וראיון אישי, ולהציג תיק עבודות). מלגה לא תוענק רטרואקטיבית (לאנשים שכבר נרשמו למכללה). המלגה אישית ואינה ניתנת להעברה. קבלת המלגה מותנית בפתיחת הקורס. לא ניתן להמיר את המלגה בפרס כספי או אחר. המלגה מיועדת למסלולי לימוד מלאים שאורכם 10 חודשים ומעלה, ולא ניתנת למימוש בקורסים קצרים. המלגה ניתנת למימוש עד 31/12/2014.

** את הכרטיסים לסרט "וולברין" ניתן לממש ברשתות יס פלאנט ורב-חן, עד ה-28/08 כל עוד הסרט מציג, לא כולל סופי שבוע. הכרטיסים מתנת חברת "פורום פילם" ובאחריותה.

*** ההקרנה הפרטית תתקיים באולם הקולנוע של פורום פילם בהרצליה פיתוח. מועד ההקרנה יקבע בתיאום בין חברת פורום פילם לזוכה. ההקרנה מתנת חברת פורום פילם ובאחריותה.

רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: