המכללה הישראלית לאנימציהפותחת שלוחה בירושלים

11/11/2014

המכללה הישראלית לאנימציה פותחת שלוחה בירושלים, בשיתוף אולפני פיצ'י פויי ובתמיכת הרשות לפיתוח ירושלים והמיזם לקולנוע וטלוויזיה בירושלים. בתכנון: קורס אנימציה תלת-מימדית בתוכנה Blender 3d, הפקת סרטי אנימציה ומגוון פעילויות אנימציה לרווחת תושבי ירושלים.

 

 iac-logo-smallpitchi435-6top_logoblender_logo_vector_by_alphaprimesaviour-d50641n

1176219_1398573943701273_1799397260_n

המכללה הישראלית לאנימציה בשיתוף אולפני פיצ'י פויי ובתמיכת הרשות לפיתוח ירושלים והמיזם לקולנוע וטלוויזיה בירושלים, שמחים להכריז על פתיחתה של השלוחה הירושלמית של המכללה המובילה בישראל ללימודי אנימציה ומדיה דיגיטלית.

השלוחה תפעל בתוך בית קנדה – מרכז תוסס לצעירים בלב שכונת מורשה (מוסררה).

פיצ'י פויי הוא אולפן האנימציה הוותיק בישראל, הפועל מזה כ-30 שנים ביפו. השלוחה הירושלמית של פיצ'י פויי הוקמה בתמיכת הרשות לפיתוח ירושלים, במטרה לקדם את תעשיית האנימציה בירושלים. הסטודיו יתחיל בקרוב את העבודה על סרט האנימציה "ארמון החול". בקנה עבודה על סרטים נוספים: "מעלה קרחות", "מחסום השבת" ו"המלך שלמה" (פרויקט בבימויו של חנן קמינסקי). העבודה על הסרטים תתבצע במתחם החדש. רוב העבודה תתבצע באמצעות התוכנה בלנדר.

צפו בסצינות ראשונות (ללא סאונד) מתוך הסרט מעלה קרחות:

הקורס הראשון שיפתח בשלוחה הירושלמית הוא קורס אנימציה תלת-מימדית בתוכנה בלנדר. בוגרים מצטיינים של הקורס יוכלו להשתלב בהפקת סרטי האנימציה של אולפני פיצ'י פויי, על בסיס הישיגיהם. צוות הקורס כולל את דימה קון, נועם משולם וגלעד רוזנאו מאולפני פיצ'י פויי, ואת כפיר רם ויניר תירוש מהמכללה הישראלית לאנימציה. פרטים נוספים על הקורס בהמשך עמוד זה.

צפו באוסף קטעים מתוך פרוייקטים שנוצרו בבלנדר:

בנוסף לקורס בלנדר מתוכננות במתחם פעילויות אנימציה לתושבי ירושלים והסביבה, לרבות סדנאות, הרצאות והקרנות סרטים. בהמשך מתוכננים קורסים נוספים, לרבות קורסי גרפיקה וקורס בתוכנה Cinema4D.

פרטים ראשוניים על קורס אנימציה תלת-מימדית בתוכנה בלנדר

תאריך פתיחה: מרץ 2015.
משך הקורס: 8 חודשים (2 סמסטרים).
תדירות: פעמיים בשבוע.
משך כל שיעור: 3 שעות אקדמיות.
ימים ושעות: שני ורביעי, 18:00 – 20:30.
כמות שיעורים: 60 שיעורים (180 שעות).
צוות הקורס: דימה קון, נועם משולם, גלעד רוזנאו, כפיר רם, יניר תירוש.

blender-plain

הקורס מוצע במחיר השקה חד פעמי של 8700 ש"ח במקום 14,500 ש"ח.
מחיר ההשקה בתוקף לנרשמים עד 31/12/2014.

אחת ממטרות הקורס היא להכשיר אנשי מקצוע שיוכלו להמשיך ולעבוד בירושלים, באולפני פיצ'י פויי. מצטייני הקורס יוזמנו לראיון באולפנים ויוכלו להתקבל לעבודה עם סיום הקורס, על בסיס הישגיהם.

סילאבוס כללי – סמסטר ראשון
הכרות עם תלת-מימד בבלנד.
בסיס במידול.
בסיס בתאורה, מצלמה, חומרים ורנדר.
בסיס בטקסטורות ושיידינג.
בסיס במידול דמויות וטופולוגיה.
בסיס בריגינג.
בסיס באנימציה ובתנועות מצלמה.
בסיס בקומפוזיטינג.
שילוב לייב אקשן ואנימציה בסיסית.

סילאבוס כללי – סמסטר שני
מבוא לאנימציה.
כלים לאנימציה בבלנדר.
תרגילי אנימציה בסיסיים (כדור קופץ, שק קופץ, סיפור בפוזות).
תרגילי אנימציה מורכבים (קפיצה, הליכה).
תרגילי משחק באנימציה (ליפסינק, משחק בסיסי, מונולוג, דיאלוג).
פיצ'ינג.
הפקה.
פרוייקט גמר, תיק עבודות ושואוריל.

שימו לב: הפרטים אינם סופיים ועשויים להשתנות עד מועד פתיחת הקורס.

אודות צוות הקורס
נועם משולם הוא הבעלים של אולפני פיצ'י פויי. במאי ומפיק סרטי אנימציה, שהחל את דרכו המקצועית כאנימטור. מלמד אנימציה בבצלאל. זכה במספר פרסי אסיף (האוסקר של האנימציה הישראלית), וכן בתואר יקיר פסטיבל אנימיקס.
גלעד רוזנאו הוא  מפיק אחראי באולפני פיצ'י פויי. התפקיד כולל ניהול הסטודיו, ייזום פרוייקטי תוכן, גיוס כספים בארץ ובחו"ל ובניית קופרדוקציות עם מפיקים שותפים. משמש כמרצה במסלול אנימציה במכללת תל חי.
דימה קון הוא אמן תלת-מימד, מומחה לתוכנה בלנדר. מנהל את מחלקת התלת-מימד באולפני פיצ'י פויי.
כפיר רם הוא המנהל המקצועי של המכללה הישראלית לאנימציה, ומנכ"ל סטודיו פוליגון לאנימציה. ביים, הנפיש והפיק עשרות סרטים, ביניהם שניים שזכו בפרס אסיף (האוסקר של האנימציה הישראלית) ואחד שזה בפרס אופיר (האוסקר של הקולנוע הישראלי).
יניר תירוש הוא מבכירי אמני התלת-מימד בישראל. עבד בפרסומות, סדרות טלוויזיה וסרטים באורך מלא. בוגר המכללה הישראלית לאנימציה, וכיום מלמד תלת-מימד ופיסול דיגיטלי במכללה הישראלית לאנימציה.

אודות התוכנה בלנדר
Blender היא תוכנה חופשית לאנימציה תלת ממדית, המפותחת בקוד-פתוח וזמינה להורדה ושימוש (אישי או מסחרי) בחינם. היא מאפשרת ליצור סרטי אנימציה, אפקטים ויזואלים, יישומים תלת ממדיים ומשחקי מחשב. היא מכילה כלים מעולים לאנימציה, מידול, תאורה, שיידינג, רנדר, סימולציות נוזלים ועשן, מערכת חלקיקים, עריכת וידאו וקומפוזיטינג. בשנים האחרונות היא תופסת את מקומה כמתחרה ראויה לתוכנות כגון מאיה או מקס, ומשמשת יותר ויותר באולפנים גדולים ובהפקות מסחריות.
אתר התוכנה: http://www.blender.org
צפו בסרט קצר שנוצר במלואו בתוכנה בלנדר:

אודות אולפני פיצ'י פויי
פיצ'י פויי הוא אולפן האנימציה הוותיק בישראל, הפועל מזה שנת 1985 ביפו. האולפן הפיק מאות פרוייקטים וסרטי אנימציה, ביניהם פרסומות למותגים כגון קרלו, במבה, ביסלי וקוקה קולה, סרטי ילדים כגון "כספיון" ו"הפיל שרוצה להיות הכי", סדרות אנימציה כגון "הניצוצות של מאור" לערוץ ג'טיקס, "סניז ופונדו" לערוץ ניקולדאון, "וג'ימאלס" לערוץ בייבי-טיוי ועוד.
פיצ'י פויי נמצאים בימים אלו בשלבי עבודה שונים על ארבעה סרטים באורך מלא: ארמון החול, מעלה קרחות, מחסום השבת והמלך שלמה.
לחצו כאן לסיור באולפני פיצ'י פויי.
אתר הסטודיו: http://pitchipoy.tv
צפו בתהליכי עבודה על פרסומת של פיצ'י פויי לקוקה קולה, שנעשתה בתוכנה בלנדר: 

אודות המכללה הישראלית לאנימציה
המכללה המקצועית המובילה בישראל ללימודי אנימציה ומדיה דיגיטלית. המכללה הוקמה על-ידי אנשי מקצוע, במטרה ליצור אנשי מקצוע. כיום זוהי המכללה הגדולה בישראל לאנימציה, והיא גם המוסד הפרטי המוביל בישראל בהשמת עובדים לתעשיית האנימציה. בוגרי המכללה מבוקשים על-ידי מיטב אולפני האנימציה והמדיה במדינה ומסלולי הלימוד שלה נחשבים למקצועיים ולאפקטיביים ביותר בארץ.
מסלולי הלימוד במכללה אינם אקדמיים אלא מעשיים ומקצועיים. ההתמקדות היא בפרקטיקה של המקצוע, בכלים ובטכניקות העבודה, ולא בלימודים תיאורטיים. מטרת המכללה היא לייצר אנשי מקצוע בפרקי זמן קצרים יחסית, וללא צורך בהשקעה של 4 שנות לימוד, כפי שמקובל במוסדות אקדמאים.
אתר המכללה: http://www.ani-mator.com

אודות המיזם לקולנוע וטלוויזיה בירושלים
ב- 22 ביוני 2008 הוכרזה בירושלים הקמתו ותחילת פעילותו של המיזם שהוקם ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים והקרן לירושלים ובהובלת מר אסף ויטמן מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים, הגב' רות חשין נשיאת הקרן לירושלים ומר רנן שור במאי ומנהל בית הספר לקולנוע ע"ש סם שפיגל. המיזם לקולנוע ולטלוויזיה פועל ברשות לפיתוח ירושלים כקרן קולנוע עירונית ראשונה בישראל. מטרות העל של המיזם הן פיתוח תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בעיר, וכן טיפול עכשווי בדימוי של ירושלים באמצעות סרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה שעלילתן מתרחשת בירושלים.
אתר המיזם: http://www.jerusalemfilmfund.com

אודות הרשות לפיתוח ירושלים
הרשות לפיתוח ירושלים פועלת לקידום ירושלים כעיר בינלאומית ומובילה בתחום הכלכלי ובאיכות החיים במרחב הציבורי. הרשות היא גוף יוזם ומוביל בתכנון ובפיתוח העיר והיא פועלת לחולל שינוי משמעותי, תוך מתן דגש על תפיסה עסקית, על מקצוענות ועל יצירתיות. בשני העשורים האחרונים קידמה הרשות לפיתוח ירושלים מאות מיזמים, שתרמו רבות לאיכות החיים בעיר והפכו את ירושלים למרכז בינלאומי של חדשנות, מצוינות ומקור גאווה לתושביה. הרשות משקיעה משאבים רבים בחיזוק ההון האנושי, שהוא המשאב העיקרי של ירושלים, בשדרוג ובפיתוח תשתיות פיסיות וטכנולוגיות בעיר. בשנים האחרונות, הרשות שמה לה למטרה לקדם את תעשיות הקולנוע, הטלוויזיה והאנימציה הישראלית בירושלים.
אתר הרשות: http://www.jda.gov.il

אודות הקרן לירושלים
הקרן לירושלים היא קרן קהילתית עצמאית המחוייבת לשמירה על ירושלים פתוחה, סובלנית ומודרנית באמצעות התמקדות בהעצמה קהילתית, חיי תרבות עשירים ודו-קיום בין כל תושבי העיר. 
אתר הקרן: http://www.jerusalemfoundation.co.il

אודות בית קנדה 
בית קנדה, אשר נודע בשמו הקודם כמינהל קהילתי מורשה, שופץ ושודרג לאחרונה על ידי הקרן לירושלים. המקום משרת את תושבי שכונת מורשה (מוסררה), המאוכלסת על ידי תושבים ותיקים לצד עולים חדשים, צעירים וקשישים, חילונים וחרדים. בית קנדה יציע פעילויות ייחודיות לתושבים, במטרה להיות המרכז המשמעותי ביותר לנוער ולצעירים בירושלים. המקום משתלב היטב בחזונה של הקרן לירושלים להחיות את מרכז העיר כך שיהפוך אבן שואבת לצעירים ולסטודנטים מכל רחבי העיר.

Canada-House-1

רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: