מיט-אפאנימציה

15.1
|
17:15 - 21:00
|
הארבעה 4 תל-אביב
|
כניסה חופשית

מפגש עם האנימטור ניר אביטל, מבקרת הקולנוע נעמה רק וחוקר האנימציה ד"ר רז גרינברג. נדבר על ספיידרמן: מימד העכביש, על הייאו מיאזאקי וסטודיו ג'יבלי, וצפויה גם הופעת אורח של שרלוק הולמס.
יום שלישי 15/01, החל מ-17:15.

כתובת: הארבעה 4 תל-אביב. קומה 3, כיתת סטודיו.

לוח זמנים

17:15 – התכנסות, כיבוד קל ושתיה חמה.
17:30 – ניר אביטל, בוגר IAC ואנימטור בסרט ספיידרמן: מימד העכביש (שזכה ממש עכשיו בגלובוס הזהב) מספר על עשיית הסרט, ועל חוויותיו באולפני סוני ובתעשייה הקנדית.
19:15 – נעמה רק, מבקרת קולנוע, בהרצאה על גדול האנימטורים של יפן, הייאו מיאזאקי, וכיצד עבודתו משתלבת עם הקאנון הספרותי.
20:00 – ד"ר רז גרינברג, חוקר אנימציה, עם הקרנה של פרק מתוך סדרת אנימציה של מיאזאקי. בשיתוף האגודה הישראלית ללימודי יפן.
שימו לב: לו"ז האירועים עשוי להשתנות ומשך ההרצאות עשוי להתארך.
פירוט בנושא הרצאתה של נעמה רק:
הייאו מיאזאקי הוא אחד מיוצרי הקולנוע הייחודיים והחשובים בעולם, המוכר בזכות יצירות מקוריות וייחודיות שאין דומה להן. עם זאת, יצירתו לאורך השנים הושפעה מיצירות קיימות, בין אם כעיבוד ישיר או עקיף. כיצד משלב מיאזאקי אלמנטים של סיפורים, אגדות ומיתולוגיות ביצירתו תוך שמירה על סגנונו הייחודי? כיצד הוא מפגיש את הקאנון הספרותי המערבי עם התרבות היפנית?
זהו מפגש ראשון של קבוצת מחקר העוסקת במיאזאקי וסטודיו ג'יבלי, במסגרת האגודה הישראלית ללימודי יפן. הקבוצה מוקדשת לבחינת יצירותיו של מיאזאקי והסרטים שהופקו בסטודיו ג'יבלי. הקבוצה תחקור את מקומם של סרטי מיאזאקי וסטודיו ג'יבלי בתעשיית האנימציה והקולנוע של יפן ובתרבות היפנית, ואת ההשפעה האמנותית והתרבותית שלהן בעולם כולו.
הסרטים אותם ביים הייאו מיאזאקי, וסרטים נוספים שהופקו בסטודיו ג'יבלי, נהנים ממעמד מיוחד ביפן וברחבי העולם. נכון לרגע כתיבת שורות אלה (2018), "המסע המופלא" הוא עדיין הסרט המצליח ביותר קופתית ביפן, וסרטים נוספים אותם הוא ביים מיאזאקי כדוגמת "השכן הקסום שלי טוטורו" (1988) ו-"הנסיכה מונונוקה" (1997) נחשבים לקלאסיקות של האנימציה והקולנוע היפני. מחוץ ליפן, מיאזאקי הוא אחד האנימטורים הנערצים בעולם, והוא צוין כמקור השראה מרכזי עבור אנשי אולפני דיסני, פיקסאר, דרימוורקס, אולפני "אארדמן" הבריטיים ועוד.
יוזם הקבוצה: ד"ר רז גרינברג.

הכניסה חופשית, אולם מספר המקומות מוגבל. מומלץ להירשם מראש כדי להבטיח את מקומכם.

ניר אביטל –
אנימטור בוגר IAC, שהמשיך לקורס התמחות בבית הספר Think Tank בונקובר.
עובד כיום בונקובר, ולאחרונה שימש כאנימטור בסרט "ספיידרמן: מימד העכביש" – אחד הסרטים המדוברים ביותר של השנה החולפת. האתר של ניר: https://www.niravital.com

נעמה רק
עיתונאית וג’אנקי של תרבות פופולרית, עם חיבה יתרה לקולנוע וטלוויזיה. עובדת בתקשורת מגיל 15 וראתה דברים שלא תאמינו. כיום כותבת במגזין Time Out תל אביב, בעלת טור ביקורת קולנוע שבועי באתר Mako ומפרסמת ביקורות בבלוג “עין הדג”. כשהיא לא כותבת או מרצה על הנושאים האהובים עליה, היא מנחה את חידון הטריוויה הקולנועי של הספרייה לקולנוע בסינמטק ת”א, מתקלטת או מציירת קומיקס.

ד"ר רז גרינברג – חוקר אנימציה, ומלמד קורס אודות קומיקס ואנימציה יפניים באוניברסיטת ת"א כעוזר הוראה. ספרו Hayao Miyazaki: Exploring the Early Work of Japan’s Greatest Animator התפרסם בהוצאת Bloomsbury Academic. דוקטורנט בחוג לתקשורת באוניברסיטה העברית. כותב ומרצה בנושאי מד"ב, קומיקס ואנימציה בשלל במות.

מבצעים מיוחדים למגיעים לאירוע:
בין משתתפי הערב הפתוח תיערך הגרלה של 30% הנחה לקורס במכללה.
ההנחות אישיות ואינן ניתנות להעברה. אין כפל הנחות. בהתאם לתקנון.

* – תקנון מבצע:
אין כפל הנחות, מבצעים או מלגות.
לא ניתן לצבור יותר משובר הנחה אחד ולא ניתן לקבל הנחה ומלגה בו-זמנית.
כל ההנחות הינן אישיות, על פי שם מלא. לא ניתן להעביר את ההנחה לאדם אחר.
ההנחות מותנות בהשלמת הליך קבלה למכללה. מי שלא יתקבל לקורס, לא יוכל לממש את ההנחה.
לשובר ההנחה אין שום ערך בפני עצמו, אלא רק בהרשמה לקורס כאמור למעלה.
ההנחה בתוקף ל-6 חודשים מיום קיום הערב הפתוח, ולא ניתן לנצלה מעבר לתאריך זה.
ההנחות לא יינתנו למי שכבר נרשם למכללה.

מידע כללי

מרצים

מבצעים