קורס אנימציהתלת-מימדית בירושלים

קורס אנימציה תלת-מימדית בתוכנות בלנדר / מאיה / מקס, בשלוחה הירושלמית של המכללה הישראלית לאנימציה, בשיתוף אולפני פיצ'י פויי.

  iac-logo-smallpitchi435-6top_logoblender_logo_vector_by_alphaprimesaviour-d50641n

1176219_1398573943701273_1799397260_n

תאריך פתיחה: מאי / יוני 2016.
משך הקורס: 10 חודשים (2 סמסטרים).
תדירות: פעמיים בשבוע.
משך כל שיעור: 3 שעות אקדמיות.
ימים ושעות: שני ורביעי, 18:00 – 20:30.
כמות שיעורים: 70 שיעורים (210 שעות).
צוות הקורס: דימה קון, גיל דניאל, נועם משולם, גלעד רוזנאו, כפיר רם, יניר תירוש.

קורס שנתי לאנימציה תלת-מימדית בתוכנות בלנדר / מאיה / מקס. 
הקורס מתקיים בשלוחה הירושלמית של המכללה הישראלית לאנימציה, בבית קנדה אשר בשכונת מורשה (מוסררה). הקורס הינו שיתוף פעולה ייחודי של המכללה הישראלית לאנימציה ואולפני פיצ'י פויי – אולפן האנימציה הוותיק בישראל. הוא זוכה גם לתמיכתה של הרשות לפיתוח ירושלים והמיזם לקולנוע וטלוויזיה בירושלים.

אחת ממטרות הקורס היא להכשיר אנשי מקצוע שיוכלו לעבוד באולפני פיצ'י-פוי. מצטייני הקורס יוזמנו לראיון באולפנים ויוכלו להתקבל לעבודה עם סיום הקורס, על בסיס הישגיהם.

הקורס מתמקד בתוכנת הקוד הפתוח Blender, אולם עוסק גם באנימציית דמויות בתוכנות AutoDesk 3DS MAX ו/או AutoDesk Maya.

הקורס מוצע במחיר השקה חד פעמי של 10,500 ש"ח במקום 14,500 ש"ח.

סילאבוס כללי – סמסטר ראשון
הכרות עם תלת-מימד בבלנד.
בסיס במידול.
בסיס בתאורה, מצלמה, חומרים ורנדר.
בסיס בטקסטורות ושיידינג.
בסיס במידול דמויות וטופולוגיה.
בסיס בריגינג.
בסיס באנימציה ובתנועות מצלמה.
בסיס בקומפוזיטינג.
שילוב לייב אקשן ואנימציה בסיסית.

סילאבוס כללי – סמסטר שני
מבוא לאנימציה.
כלים לאנימציה בבלנדר.
כלים לאנימציה במקס / מאיה.
תרגילי אנימציה בסיסיים (כדור קופץ, שק קופץ, סיפור בפוזות).
תרגילי אנימציה מורכבים (קפיצה, הליכה).
תרגילי משחק באנימציה (ליפסינק, משחק בסיסי, מונולוג, דיאלוג).
פרוייקט גמר.
תיק עבודות ושואוריל.

שימו לב: הפרטים אינם סופיים ועשויים להשתנות עד מועד פתיחת הקורס.

אודות צוות הקורס
נועם משולם הוא הבעלים של אולפני פיצ'י-פוי. במאי ומפיק סרטי אנימציה, שהחל את דרכו המקצועית כאנימטור. מלמד אנימציה בבצלאל. זכה במספר פרסי אסיף (האוסקר של האנימציה הישראלית), וכן בתואר יקיר פסטיבל אנימיקס.
דימה קון הוא אמן תלת-מימד, מומחה לתוכנה בלנדר. מנהל את מחלקת התלת-מימד באולפני פיצ'י-פוי.
שוקי גמליאל הוא מנהל מחלקת אנימציה באולפני סנובול בירושלים, בסדרות כגון Star Darlings של דיסני ו-AlphaBlocks של ה-BBC. עבד באולפנים מובילים כגון DPSI, Animation Lab, Crew972 ועוד, בין היתר על הסדרה Road Runner של Warner Brothers. 
כפיר רם הוא המנהל המקצועי של המכללה הישראלית לאנימציה, ומנכ"ל סטודיו פוליגון לאנימציה. ביים, הנפיש והפיק עשרות סרטים, ביניהם שניים שזכו בפרס אסיף (האוסקר של האנימציה הישראלית) ואחד שזה בפרס אופיר (האוסקר של הקולנוע הישראלי).

אודות התוכנה בלנדר
Blender היא תוכנה חופשית לאנימציה תלת ממדית, המפותחת בקוד-פתוח וזמינה להורדה ושימוש (אישי או מסחרי) בחינם. היא מאפשרת ליצור סרטי אנימציה, אפקטים ויזואלים, יישומים תלת ממדיים ומשחקי מחשב. היא מכילה כלים מעולים לאנימציה, מידול, תאורה, שיידינג, רנדר, סימולציות נוזלים ועשן, מערכת חלקיקים, עריכת וידאו וקומפוזיטינג. בשנים האחרונות היא תופסת את מקומה כמתחרה ראויה לתוכנות כגון מאיה או מקס, ומשמשת יותר ויותר באולפנים גדולים ובהפקות מסחריות.
אתר התוכנה: http://www.blender.org

סצינות ראשונות (ללא סאונד) מתוך מעלה קרחות של פיצ'י פוי, שנוצר בתוכנה בלנדר:

 

אודות אולפני פיצ'י פויי
פיצ'י-פויי הוא אולפן האנימציה הוותיק בישראל, הפועל מזה שנת 1985 ביפו. האולפן הפיק מאות פרוייקטים וסרטי אנימציה, ביניהם פרסומות למותגים כגון קרלו, במבה, ביסלי וקוקה קולה, סרטי ילדים כגון "כספיון" ו"הפיל שרוצה להיות הכי", סדרות אנימציה כגון "הניצוצות של מאור" לערוץ ג'טיקס, "סניז ופונדו" לערוץ ניקולדאון, "וג'ימאלס" לערוץ בייבי-טיוי ועוד.
פיצ'י-פויי נמצאים בימים אלו בשלבי עבודה שונים על ארבעה סרטים באורך מלא: ארמון החול, מעלה קרחות, מחסום השבת והמלך שלמה. 
לחצו כאן לסיור באולפני פיצ'י-פויי.
אתר הסטודיו: http://pitchipoy.tv
צפו בתהליכי עבודה על פרסומת של פיצ'י-פוי לקוקה קולה, שנעשתה בתוכנה בלנדר: 

אודות המכללה הישראלית לאנימציה
המכללה המקצועית המובילה בישראל ללימודי אנימציה ומדיה דיגיטלית. המכללה הוקמה על-ידי אנשי מקצוע, במטרה ליצור אנשי מקצוע. כיום זוהי המכללה הגדולה בישראל לאנימציה, והיא גם המוסד הפרטי המוביל בישראל בהשמת עובדים לתעשיית האנימציה. בוגרי המכללה מבוקשים על-ידי מיטב אולפני האנימציה והמדיה במדינה ומסלולי הלימוד שלה נחשבים למקצועיים ולאפקטיביים ביותר בארץ.
מסלולי הלימוד במכללה אינם אקדמיים אלא מעשיים ומקצועיים. ההתמקדות היא בפרקטיקה של המקצוע, בכלים ובטכניקות העבודה, ולא בלימודים תיאורטיים. מטרת המכללה היא לייצר אנשי מקצוע בפרקי זמן קצרים יחסית, וללא צורך בהשקעה של 4 שנות לימוד, כפי שמקובל במוסדות אקדמאים.
אתר המכללה: http://www.ani-mator.com

אודות המיזם לקולנוע וטלוויזיה בירושלים
ב- 22 ביוני 2008 הוכרזה בירושלים הקמתו ותחילת פעילותו של המיזם שהוקם ביוזמת הרשות לפיתוח ירושלים והקרן לירושלים ובהובלת מר אסף ויטמן מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים, הגב' רות חשין נשיאת הקרן לירושלים ומר רנן שור במאי ומנהל בית הספר לקולנוע ע"ש סם שפיגל. המיזם לקולנוע ולטלוויזיה פועל ברשות לפיתוח ירושלים כקרן קולנוע עירונית ראשונה בישראל. מטרות העל של המיזם הן פיתוח תעשיית הקולנוע והטלוויזיה בעיר, וכן טיפול עכשווי בדימוי של ירושלים באמצעות סרטי קולנוע וסדרות טלוויזיה שעלילתן מתרחשת בירושלים.
אתר המיזם: http://www.jerusalemfilmfund.com

אודות הרשות לפיתוח ירושלים
הרשות לפיתוח ירושלים פועלת לקידום ירושלים כעיר בינלאומית ומובילה בתחום הכלכלי ובאיכות החיים במרחב הציבורי. הרשות היא גוף יוזם ומוביל בתכנון ובפיתוח העיר והיא פועלת לחולל שינוי משמעותי, תוך מתן דגש על תפיסה עסקית, על מקצוענות ועל יצירתיות. בשני העשורים האחרונים קידמה הרשות לפיתוח ירושלים מאות מיזמים, שתרמו רבות לאיכות החיים בעיר והפכו את ירושלים למרכז בינלאומי של חדשנות, מצוינות ומקור גאווה לתושביה. הרשות משקיעה משאבים רבים בחיזוק ההון האנושי, שהוא המשאב העיקרי של ירושלים, בשדרוג ובפיתוח תשתיות פיסיות וטכנולוגיות בעיר. בשנים האחרונות, הרשות שמה לה למטרה לקדם את תעשיות הקולנוע, הטלוויזיה והאנימציה הישראלית בירושלים.
אתר הרשות: http://www.jda.gov.il

אודות הקרן לירושלים
הקרן לירושלים היא קרן קהילתית עצמאית המחוייבת לשמירה על ירושלים פתוחה, סובלנית ומודרנית באמצעות התמקדות בהעצמה קהילתית, חיי תרבות עשירים ודו-קיום בין כל תושבי העיר. 
אתר הקרן: http://www.jerusalemfoundation.co.il

אודות בית קנדה 
בית קנדה, אשר נודע בשמו הקודם כמינהל קהילתי מורשה, שופץ ושודרג לאחרונה על ידי הקרן לירושלים. המקום משרת את תושבי שכונת מורשה (מוסררה), המאוכלסת על ידי תושבים ותיקים לצד עולים חדשים, צעירים וקשישים, חילונים וחרדים. בית קנדה יציע פעילויות ייחודיות לתושבים, במטרה להיות המרכז המשמעותי ביותר לנוער ולצעירים בירושלים. המקום משתלב היטב בחזונה של הקרן לירושלים להחיות את מרכז העיר כך שיהפוך אבן שואבת לצעירים ולסטודנטים מכל רחבי העיר.

Canada-House-1

רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: