רונןאלטמן-קידר

מורה לכתיבה יוצרת
רונן אלטמן-קידר

סופר, משורר ומתרגם ישראלי. עם הנושאים בהם עסק בכתיבתו נמנים מדע בדיוני וזהויות מיניות. סיים תואר ראשון במתמטיקה ובפיזיקה בתוכנית המצטיינים של אוניברסיטת תל אביב, במסגרת העתודה האקדמית ותואר שני במכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות ע"ש כהן באוניברסיטת תל אביב.
בוגר כיתת השירה של הליקון לשנת 1997, שם התפרסמו שיריו לראשונה. בשנת 2000 הוציא לאור את הרומן "פרפרי כאוס" בהוצאת שופרא. מאז פרסם שירים רבים בכתבי עת לשירה, בהם "מאזנים", "הליקון", "מטעם", "שבו" ו"עיתון 77". שיריו תורגמו לאנגלית ולרוסית. ספר השירה הראשון שלו, "סימני נשיכה", ראה אור באוגוסט 2007 בהוצאת "הליקון". בשנת 2014 פרסם את הנובלה 'חיי יצירה' כספר אלקטרוני בהוצאת 'בוקסילה'.

תרגם לאנגלית את הרומן הגרפי 'משק 54' מאת גלעד סליקטר וגלית סליקטר. תרגם שבעה משיריה של מאשה קאלקו עבור גיליון 'רשות היחיד' של "הליקון" – תרגום ראשון לעברית של משוררת זו. ערך את ספר שיריה של ענבל אשל כהנסקי, "פִּראֵי היום". עיבד את סיפורו "איפור" לסרט סטודנטים בבימויה של עינבר גלבוע, שהוקרן בפסטיבלים בארצות הברית. לימד בבית-הספר לשירה של "הליקון".

שימש כמפיק בפועל של פסטיבל "שער" לשירה חדשה. ערך את כתב-העת האינטרנטי לספרות זוטא. ערך את גיליון פסטיבל 'שער' של כתב העת הליקון.


רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: