יורד מהחוטים – תחרותיצירות בהשראת פינוקיו

06/08/2013

YORED

לכבוד יציאת סרט האנימציה "פינוקיו" בסוכות, המכללה הישראלית לאנימציה ופילמהאוס, בשיתוף סינמה סיטי ויונייטד קינג, מזמינים את הקהל לתחרות יצירות מקוריות, בהשראת סיפורו של פינוקיו.

פרסים ומלגות בסך 25000 ש"ח יחולקו לזוכים, שיבחרו ע"י צוות שופטים בינלאומי, בראשות אנזו ד'אלו – הבמאי והתסריטאי האיטלקי של הסרט "פינוקיו", אלן גרינבלאט – מייסד ומנכ"ל חברת פילמהאוס, ונועם משולם – מייסד ומנכ"ל סטודיו פיצ'י פוי.
היצירות היפות ביותר יוצגו בתערוכה שתתקיים בחול-המועד סוכות בסינמה סיטי גלילות.

נושא התחרות:
פינוקיו הוא סיפור ילדים מפורסם, המספר על בובת עץ שקמה לחיים.
תחרות "יורד מהחוטים" מזמינה אתכם לחשוב על דמות אחרת, העשויה חומר דומם, שקמה לחיים, ומוצאת את עצמה בתוך סיפור ילדים מוכר, אגדה מפורסמת או ספר פנטזיה ידוע.

שלחו לנו ציור או אנימציה בנושא ותוכלו לזכות בפרסים בשווי 25000 ש"ח, כולל מכונת משחקים SONY PSP, הקרנת VIP פרטית של פינוקיו, מלגות לקורסים במכללה הישראלית לאנימציה ועוד!

ניתן להגיש יצירות בכל טכניקה (ציור ידני, ציור ממוחשב, אנימציה, קומיקס, תלת-מימד וכו').
צוות שופטים מקצועי יבחר את היצירות הזוכות, ובמקביל תתקיים תחרות חביב הקהל בפייסבוק.
התחרות פתוחה לכל המעוניין, בכל גיל, ומחולקת לקטגוריית מבוגרים וקטגוריית ילדים ונוער.
חוקי התחרות והוראות הגשה מפורטים למטה.

למשל:
חייל מפלסטיק מתעורר לחיים בתוך הארץ התיכונה של שר הטבעות.
פסל החירות מתעורר לחיים בתוך ארץ עוץ.
סופת חול מתגבשת לפסל מחול, המתעורר לחיים בתוך ממלכת פנטזיה של הסיפור שאינו נגמר.
דמות מגזירי-נייר מתעוררת לחיים בתוך היער הקסום של שלגיה.

facebook_logoהתחרות בפייסבוק:
רוצים להתעדכן בפרטי התחרות, לצפות ביצירות שיוגשו, להצביע ליצירות החביבות עליכם, להתייעץ או לשאול שאלות? לחצו כאן ועשו לנו לייק.

פרסים:
psp_entertainment

פרס למקום הראשון, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 7000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם מכונת משחקים ניידת SONY PSP וגם הקרנת VIP לך ול-30 חברים של הסרט פינוקיו** וגם הדפסה של היצירה והצגתה בתערוכה בסינמה סיטי.

פרס למקום השני, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 5000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסי VIP לסרט פינוקיו** וגם הדפסה של היצירה והצגתה בתערוכה בסינמה סיטי.

פרס למקום השלישי, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 4000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים לכל סרט קולנוע של יונייטד קינג או פילם-האוס** וגם הדפסה של היצירה והצגתה בתערוכה בסינמה סיטי.

פרס למקום הרביעי, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 3000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם הדפסה של היצירה והצגתה בתערוכה בסינמה סיטי.

פרס למקום הראשון בקטגוריית ילדים ונוער (עד גיל 18): הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם הקרנה פרטית לך ול-50 חברים של הסרט פינוקיו**.

פרס למקום השני בקטגוריית ילדים ונוער (עד גיל 18): הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים לסרט פינוקיו**.

פרס חביב הקהל על פי בחירת גולשי פייסבוק (ליצירה שתקבל הכי הרבה לייקים): מלגה* בסך3000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסי VIP לסרט פינוקיו**.

המכללה הישראלית לאנימציה מודה לפילם-האוס, יונייטד קינג וסינמה סיטי על התמיכה בתחרות.

הגשה:
את היצירות יש להגיש עד לתאריך 08/09/2013 למייל שכתובתו iac.future@gmail.com.

את היצירות יש להגיש כפריים בפורמט JPG או כלינק לסרטון ב-youtube.
כל יוצר יכול להגיש עד 3 יצירות.
ניתן להגיש יצירה בכל טכניקה: אנימציה, ציור ביד או במחשב, פריים בתלת-מימד, פסל דיגיטלי וכו'.
ניתן לשלב בין טכניקות, לעבד פריימים ולהשתמש בכל תוכנה.
לא ניתן להגיש צילומים או צילומים מעובדים, אולם מותר להשתמש בצילום כבסיס ראשוני ליצירה.
לא ניתן להגיש יצירות העושות שימוש בחומרים המוגנים בזכויות יוצרים.
כל הפרה של זכויות יוצרים תהיה באחריותו הבלעדית של המגיש.
מותר להגיש יצירות שנוצרו במסגרת אחרת ובמועד אחר, בלי קשר לתחרות.
הפרמטרים לשיפוט הם מקוריות, יצירתיות, עיצוב, סגנון אישי, אווירה, חדשנות ויכולת ביצוע.
ההשתתפות בתחרות בהתאם לתקנון המופיע בתחתית דף זה.

במייל ההגשה נא לציין:
שם היצירה.
שם מלא של היוצר.
מספר טלפון.
כתובת.
תאריך לידה.
טכניקה.

חבר השופטים:
אנזו ד'אלו – במאי ותסריטאי הסרט "פינוקיו", זוכה פרס המבקרים בפסטיבל ונציה ומועמד לפרס הסרט הטוב בפסטיבל אנסי. פינוקיו הוא סרט האנימציה החמישי בבימויו.
אלן גרינבלאט – מייסד ומנכ"ל חברת הסרטים "פילמהאוס". מפיק ומפיץ של עשרות סרטים בינלאומיים. מתמחה בהפצה של סרטי ילדים וסרטי אנימציה באורך מלא. כמו כן שימש בתפקידי הפקה בחברות בינלאומיות כגון Seabird International, Magic Entertainment, Global Pictures, Cannon Pictures, Pathe Films, Cannon Films ועוד.
נועם משולם – מנהל ומייסד סטודיו "פיצ'י פוי" – אולפן האנימציה הוותיק בישראל. ביים והנפיש עשרות סדרות, פרסומות וקלטות ילדים. הסטודיו עובד בימים אלה על 3 סרטים באורך מלא: "מעלה קרחות", "בין חולות ושביל קליפות" ו"ארמון החול".
דורון מאיר – במאי אנימציה, כותב ומאייר שעבד בפרוייקטים בינלאומיים כגון סרטי האנימציה "אסטריקס והויקינגים" ו"המסע לכוכב המינימיקים", הסדרה Road Runner, סדרת משחקי המחשב Hitman ועוד. מפעיל את אתר CreativityWise.com, העוסק בלימוד התהליך היצירתי.
יניב שמעוני – מאייר ומעצב שעבד על סדרת הקומיקס השופט דראד – 2000AD. זוכה פרס מוזיאון ישראל לאיור ספרי ילדים. מאייר למגזינים, ספרים, פרסומות וטלוויזיה. מעצב דמויות ורקעים לסרטי אנימציה. ארט דירקטור של סרט האנימציה "המסע לכוכב המינימיקים" המוצג כעת בקולנוע.

ועדת סינון:
ועדת סינון תסנן מתוך העבודות את אלו שימצאו מתאימות לתחרות, על פי הפרמטרים הבאים:
לא יתקבלו עבודות המציגות מין או אלימות בוטים.
לא יתקבלו יצירות שאינן עומדות במטרה המוגדרת של התחרות.
לא יתקבלו יצירות המפירות זכויות יוצרים.
לא יתקבלו יצירות שאינן עומדות ברף איכות מינימלי, כפי שיוחלט על ידי ועדת הסינון.

תקנון:
התחרות מתבצעת בהתאם לתקנון המכללה.
המכללה הישראלית לאנימציה רשאית לשנות את תנאי התחרות, לרבות מועד ההגשה, רשימת השופטים והפרסים.
הזכויות על היצירות ישארו במלואן בידי המגישים. עם זאת, המכללה הישראלית לאנימציה תוכל להציג את היצירות באינטרנט, בדפוס, בטלויזיה או בכל מדיה אחרת, וכן יוכלו להעבירן לתצוגה אצל צד שלישי, תוך ציון שם היוצר.
יצירה שתפר זכויות יוצרים תוסר מהתחרות. המגיש ישפה את המכללה הישראלית לאנימציה על כל נזק שייגרם לה במישרין או בעקיפין עקב הפרת זכויות יוצרים.

* אין כפל הנחות ו/או מלגות. המלגה מותנית בקבלת הסטודנט למכללה (יש לעבור מבחן יצירתיות וראיון אישי, ולהציג תיק עבודות). מלגה לא תוענק רטרואקטיבית (לאנשים שכבר נרשמו למכללה). המלגה אישית ואינה ניתנת להעברה. קבלת המלגה מותנית בפתיחת הקורס. לא ניתן להמיר את המלגה בפרס כספי או אחר. המלגה מיועדת למסלולי לימוד מלאים שאורכם 10 חודשים ומעלה, ולא ניתנת למימוש בקורסים קצרים. המלגה ניתנת למימוש עד 31/12/2014.

** את הכרטיסים לסרט ניתן לממש ברשת הסינמה סיטי, עד ה-28/09 כל עוד הסרט מציג, לא כולל סופי שבוע. הכרטיסים מתנת חברת "יונייטד קינג" ובאחריותה.

רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: