תחרות עולמות חדשים –לכבוד הסרט "הקרודים"

28/02/2013

המכללה הישראלית לאנימציה, פסטיבל אנימיקס ועמותת זיו נעורים נרתמים לסייע לנוער בסיכון, באמצעות תחרות יצירות פתוחה לקהל.

The Croods+Logo

עדכון 29/03: פורסמו היצירות שזכו בתחרות. לחצו כאן לצפיה ביצירות הזוכות. 


עדכון 26/03: פורסמו היצירות שהגיעו לשלב הגמר, בשקלול קולות השופטים, ועדת הסינון והקהל.
לחצו כאן לצפיה באלבום, ולחצו לייק על היצירות שאהבתם כדי לסייע בבחירת חביב הקהל.
ההצבעה תימשך עד יום חמישי בערב.


עדכון 20/03: מועד ההגשה לתחרות עבר. היצירות שעברו את ועדת הסינון פורסמו בפייסבוק.
לחצו כאן לצפיה באלבום, ולחצו לייק על היצירות שאהבתם כדי לסייע בבחירת חביב הקהל.
בשלב הראשון, היצירות הועלו ללא שמות היוצרים ופרטי היצירה, כדי לא להשפיע על הבחירה. בהמשך השבוע יועלו כל הפרטים. היצירות שיבחרו ע"י חבר השופטים יוצגו בתערוכה בסינמטק ת"א במהלך חול-המועד פסח ויוצעו למכירה. ההכנסות קודש לעמותת זיו נעורים, התומכת בנוער בסיכון.


בסרט האנימציה "הקרודים" שיוצא בישראל לקראת פסח, משפחה פרהיסטורית עוזבת את ביתה ומגלה עולם חדש וצבעוני. המכללה הישראלית לאנימציה מזמינה אתכם לדמיין עולם משלכם, מלא ביצורים, מבנים, נופים וצמחים פרי דמיונכם, ולהגיש ציורים או אנימציות בנושא זה. אפשר ליצור עולמות עתידניים או פרה-היסטוריים, צבעוניים או עגומים, אוטופים או פוסט-אפוקליפטים… כל דבר שעולה במוחכם!

היצירות המוצלחות ביותר יזכו את יוצריהן בפרסים ומלגות בסך של מעל 25000 ש"ח, כולל מכונת משחקים X-BOX 360, וכרטיסים לסרט "הקרודים" ולכנס קיפריים לאנימציה.

היצירות הזוכות בתחרות, על פי בחירת חבר שופטים מקצועי, יוצגו בתערוכה בסינמטק ת"א במהלך פסטיבל אנימיקס של פסח, ויוצעו למכירה. כל ההכנסות ממכירת היצירות יועברו לעמותת זיו נעורים, התומכת בבני נוער בסיכון, שעומדים בפני נשירה ממוסדות חינוך.

התחרות פתוחה לכולם, בכל גיל ובכל טכניקה.
את היצירות יש להגיש עד לתאריך 20/03/2013.

צפו בטריילר של "הקרודים":

כנס קיפריים לאנימציה:
במסגרת פסטיבל אנימיקס של פסח אנו עורכים כנס מקצועי לאנימציה, המתקיים בסינמטק ת"א ובמכללה הישראלית לאנימציה. הכנס מועבר על-ידי אנימטורים ואמני תלת-מימד שעבדו בסרטים כגון ההוביט, אווטאר, משפחת סופר-על, ואלס עם באשיר ועוד. לחצו כאן לפרטים על הכנס.

keyframe-logo-small

אנימיקס של פסח:
אנימיקס של פסח הוא פסטיבל לקומיקס, אנימציה וקריקטורה, הכולל הרצאות, סדנאות והקרנות סרטים לכל המשפחה. לחצו כאן לפרטים על הפסטיבל.

ANIMIX_LOGO6

אירוע התרמה:
המכללה הישראלית לאנימציה נרתמת לסיוע לבני נוער במצוקה. היצירות המוצלחות ביותר שישלחו לתחרות יודפסו על ידי המכללה ויוצגו בתערוכה שתתקיים בסינמטק תל-אביב בחול-המועד פסח. במהלך פסטיבל אנימיקס של פסח נקיים אירוע התרמה, שבו נזמין את הקהל לרכוש יצירות המשתתפות בתחרות. כל ההכנסות ממכירת היצירות יועברו לעמותת זיו נעורים, הפועלת למניעת נשירה של בני נוער ממערכת החינוך.

התחרות בפייסבוק:
facebook_logoרוצים להתעדכן בפרטי התחרות, לצפות ביצירות שיוגשו, להצביע ליצירות החביבות עליכם, להתייעץ או לשאול שאלות? לחצו כאן ועשו לנו לייק.

פרסים:
פרס למקום הראשון, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 7000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם מכונת משחקים X-BOX 360 וגם זוג כרטיסים** חופשיים לכל פעילויות כנס קיפריים לאנימציה וגם 10 כרטיסים*** לסרט "הקרודים".
XBOX

פרס למקום השני, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 5000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם כרטיס חופשי** לכל פעילויות כנס קיפריים לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים*** לסרט "הקרודים".

פרס למקום השלישי, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 4000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם כרטיס חופשי** לכל פעילויות כנס קיפריים לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים*** לסרט "הקרודים".

פרס למקום הרביעי, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 3000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים*** לסרט "הקרודים".

פרס למקום החמישי, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 2500 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים*** לסרט "הקרודים".

פרס לזוכה בקטגוריית ילדים ונוער (עד גיל 18): הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם כרטיס חופשי** לכל פעילויות כנס קיפריים וגם זוג כרטיסים** לסרט "הקרודים".

פרס חביב הקהל על פי בחירת גולשי פייסבוק (ליצירה שתקבל הכי הרבה לייקים): מלגה* בסך 3000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים*** לסרט "הקרודים".

הגשה:
את היצירות יש להגיש עד לתאריך 20/03/2013 למייל שכתובתו iac.future@gmail.com.

מותר להגיש יצירה בכל טכניקה: ציור ביד או במחשב, תלת-מימד, פיסול, עיבוד גרפי, אנימציה וכו'.
לא ניתן להגיש צילומים או צילומים מעובדים, אולם מותר להשתמש בצילום כבסיס ראשוני ליצירה.
לא ניתן להגיש יצירות העושות שימוש בחומרים המוגנים בזכויות יוצרים.
כל הפרה של זכויות יוצרים תהיה באחריותו הבלעדית של המגיש.
כל יוצר יכול להגיש עד 3 יצירות.
מותר להגיש יצירות שנוצרו במסגרת אחרת ובמועד אחר, בלי קשר לתחרות.
הפרמטרים לשיפוט הם מקוריות, יצירתיות, אמירה, מסר, אווירה, חדשנות ויכולת ביצוע.
ההשתתפות בתחרות בהתאם לתקנון המופיע בתחתית דף זה.

במייל ההגשה נא לציין:
שם מלא.
מספר טלפון.
כתובת.
תאריך לידה.
שם היצירה.
טכניקה.

חבר השופטים:
שחר לבבי –
אנימטור תלת-מימד בכיר שעבד בסרטים כגון אווטאר, ג'ון קרטר, נארניה, גארפילד 2, ג'אמפר, ארבעת המופלאים: עלייתו של הגולש הכסוף ועוד. מורה לאנימציה במכללה הישראלית לאנימציה.
אמיר גרין –
אנימטור ואמן אפקטים. ניהל צוותים בהפקות ענק בינלאומיות ומקומיות. עבד בין היתר בסרטים הלבוי (1 +2), 300, השומרים, תפוס ת'גלים (Surf's Up), ונדטה, ובמשחקי המחשב Deus Ex ו-Brink. מורה לאפקטים ויזואלים במכללה הישראלית לאנימציה.
אורי פינק –
קומיקסאי ומאייר. יוצר הקומיקסים "זבנג!", "שבתאי", "פיצה מורגנה", "סופר שלומפר" ועוד.
ניסים חזקיהו (נוסקו) –
קריקטוריסט ומאייר. מייסד ומנהל אמנותי של פסטיבל אנימיקס לאנימציה, קומיקס וקריקטורה, סינמטק ת"א. עורך ומייסד המגזינים "שפיץ" ו"בועה".
אורי אביב –
מנהל פסטיבל אוטופיה (לשעבר אייקון TLV) – פסטיבל תל-אביב הבינלאומי למדע בדיוני, דמיון והעתיד. כותב במדור התרבות בעיתון "ישראל היום".
גיל דניאל –
אנימטור תלת-מימד. עבד באולפני סנואובול, על הסדרה AlphaBlocks, המשודרת ב-BBC. מתרגל אנימציה במכללה הישראלית לאנימציה.

תקנון:
התחרות מתבצעת בהתאם לתקנון המכללה.

המכללה הישראלית לאנימציה רשאית לשנות את תנאי התחרות, לרבות מועד ההגשה ורשימת השופטים.

הזכויות על היצירות ישארו במלואן בידי המגישים. עם זאת, המכללה הישראלית לאנימציה תוכל להציג את היצירות באינטרנט, בדפוס, בטלויזיה או בכל מדיה אחרת, וכן יוכלו להעבירן לתצוגה אצל צד שלישי, תוך ציון שם היוצר.

יצירה שתפר זכויות יוצרים תוסר מהתחרות. המגיש ישפה את המכללה הישראלית לאנימציה על כל נזק שייגרם לה במישרין או בעקיפין עקב הפרת זכויות יוצרים.

היצירות שיבחרו על-ידי חבר השופטים יוצעו למכירה באירוע ההתרמה שיתקיים בסינמטק. ההכנסות ממכירת היצירות יתרמו לעמותת זיו נעורים. בעת משלוח היצירה לתחרות, אתם מביעים את הסכמתכם לאמור לעיל.

* אין כפל הנחות ו/או מלגות. המלגה מותנית בקבלת הסטודנט למכללה (יש לעבור מבחן יצירתיות וראיון אישי, ולהציג תיק עבודות). מלגה לא תוענק רטרואקטיבית (לאנשים שכבר נרשמו למכללה). המלגה אישית ואינה ניתנת להעברה. קבלת המלגה מותנית בפתיחת הקורס. לא ניתן להמיר את המלגה בפרס כספי או אחר. המלגה מיועדת למסלול אנימציה תלת-מימדית, מסלול אנימציה קלאסית ומדיה דיגיטלית או מסלול קונספט דיזיין, לפי בחירת הזוכה. המלגה בתוקף ל-12 חודשים.

** כרטיס חופשי לכנס קיפריים כולל את שתי ההרצאות ביום רביעי, שתי ההרצאות ביום חמישי, ערב פתוח ביום חמישי וסדנת ביקורת עבודות אחת ביום שישי. הכרטיס לא כולל את סדנאות המחשבים המעשיות. לפרטים על הכנס לחצו כאן. מי שכבר רכש כרטיסים לכנס יוכל לקבל זיכוי כספי רטרואקטיבי.

*** את הכרטיסים לסרט "הקרודים" ניתן לממש ברשתות יס פלאנט ורב-חן, בין התאריכים 02/04 עד 24/04, לא כולל סופי שבוע. הכרטיסים מתנת חברת "פורום פילם" ובאחריותה.

 

רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: