תכירו את Neko –סטודיו ישראלי בלוס אנג'לס

07/01/2019

הסטודיו האמריקאי Neko Productions מנוהל על ידי הישראלים לירית ולירון טופז, ומעסיק לא מעט ישראלים. כדאי להכיר!

לפני כעשר שנים, הזוג לירית ולירון טופז הקימו בלוס-אנג'לס את בית הספר פריים ביי פריים ללימודי אונליין. לירון היה אז אנימטור צעיר, שרק התחיל לעבוד באולפני דרימוורקס (כיום הוא משמש שם כאנימטור בכיר, וגם כבמאי ותסריטאי). לירית היתה מפיקת טלוויזיה כבר כאן בישראל.

מעט לאחר הקמת בית הספר, הקימו השניים את Neko Productions, סטודיו לאנימציה שנולד מתוך הרצון להעסיק את בוגרי בית הספר ולאפשר לטובים שבהם להשתלב בפרויקטים מקצועיים. הסטודיו אחראי על הפקות אנימציה בסגנונות ובתחומים מגוונים: משחקים, טלוויזיה, קולנוע, VR ועוד. הוא עבד עבור מותגים מובילים כגון Harry Potter, Avengers, Sonic, Barbie, Monster High, Paladins, Smite ועוד רבים.

בין הפרויקטים הבולטים בתקופה האחרונה ראוי לציין את הסדרה Sonic Mania Adventures, שנוצרה עבור SEGA. הסדרה, שמשלבת אנימציה קלאסית עם אלמנטים בתלת מימד, הפכה להצלחה מסחררת, עם למעלה מ-40 מיליון צפיות ביוטיוב, שלל סרטוני מעריצים, ומועמדות לפרס בפסטיבל הסרטים הקצרים של לוס-אנג'לס. במאי האנימציה הוא לירון טופז. הבמאי הטכני (TD) הוא אור עופרי, בוגר פריים ביי פריים. בנוסף עבדו בסדרה בוגרי פריים ביי פריים לוקאס רומרו (קומפוזיטינג ואנימציית תלת), ויקטור קמרגו (אנימציית תלת וצביעה), דניאל דוליצקי (עיצוב) וניקולאס סוורז (עוזר עריכה). את האנימציה הקלאסית יצרה תמי זייטלר, יוצאת דיסני, שתלמד אצלנו בקרוב אנימציה קלאסית למתקדמים.

בתחום משחקי המחשב עבד הסטודיו על מותגים כגון Avengers Academy שנוצר עבור Marvel ו-Harry Potter Hogwarts Mystery עבור Warner Brothers, וכן על שלל משחקים כגון Paladins, Smite, Hands of Gods, Realm Royale ועוד. גם כאן עבדו בוגרי פריים ביי פריים אור עופרי (TD), ויקטור קמרגו, לוקאס רומרו וגיא גוטמן (אנימציית תלת).

פרויקט קולנועי מסקרן הוא Ask Dr Ruthסרט דוקומנטרי באורך מלא על ד״ר רות, שבויים והופק על ידי ריאן ווייט (מועמד לפרס האמי פעמיים). הסרט יעלה לשידור ב-Hulu בתחילת 2019 ויופץ על ידי חברת מגנוליה בבתי קולנוע ברחבי ארה"ב. הוא יוקרן לראשונה בפסטיבל סאנדנס היוקרתי בסוף החודש. הסרט הוא לייב-אקשן, אבל כרבע ממנו הוא באנימציה. נקו היו אחראים על פיתוח הסיפור והסטוריבורד בחלקי האנימציה, על הפיתוח הויזואלי, הארט, האנימציה ובימוי האנימציה. מלבד העובדים הקבועים בסטודיו, עבדה עליו גם בוגרת IAC סוניה וולפסון, שעשתה אנימציית דו מימד ובוגר פריים ביי פריים דניאל דוליצקי, ששימש כ-Production Designer.

בתקופה האחרונה עובדים בסטודיו על עוד מספר פרויקטים (סודיים בשלב זה), ביניהם כאלה המשלבים VR וגם AR. אל הצוות הצטרפו בינתיים גם בוגרת פריים ביי פריים ורדית סייג ובוגר IAC ופריים ביי פריים גיא וולפוס.

לחצו כאן לאתר הסטודיו.
לחצו כאן לקורסי האונליין של פריים ביי פריים.

רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: