יפן זה כאן – תחרותמנגה ואנימה לכבוד הסרט הרלוק

24/06/2014

Japan-Manga-Contest

לכבוד יציאת סרט האנימציה היפני "הרפתקאותיו של קפטן הרלוק", המכללה הישראלית לאנימציה ופילמהאוס מזמינים את הקהל לתחרות מנגה ואנימה, עם פרסים ומלגות בסך כולל של מעל 25000 ש"ח!

צוות שופטים בינלאומי הכולל אנימטורים, מאיירים, קולנוענים ואנשי אפקטים יבחר את הזוכים בתחרות, ובנוסף תתקיים תחרות חביב הקהל בפייסבוק.

נושא התחרות:
קחו דמות או סיטואציה מפורסמת ומוכרת, אמיתית או בדיונית, וצרו לה גרסת מנגה או אנימה (ציור או אנימציה בסגנון יפני).
ניתן להגיש יצירות בכל טכניקה (ציור ידני או דיגיטלי, אנימציה, קומיקס, תלת-מימד וכו').
התחרות פתוחה לכל המעוניין, בכל גיל. חוקי התחרות והוראות הגשה מפורטים למטה.
מועד אחרון להגשה: 14/07/2014.

למשל:
הגרסה היפנית של שלגיה, הגרסה היפנית של אביגדור ליברמן, גרסת אנימה לדמויות של סאות' פארק, קומיקס מנגה על בסיס משחקי הכס, הגרסה היפנית של הביטלז וכו'.

samsungnote8
פרס למקום הראשון:
הזוכה במקום הראשון, על פי בחירת חבר השופטים, יזכה בחבילה הכוללת: 

• מלגת לימודים בסך 7000 ש"ח* לקורס במכללה הישראלית לאנימציה.
• Samsung Galaxy Note 8 – טאבלט בגודל 8 אינץ' עם חיבוריות WiFi.
• עט גרפי S-Pen תוצרת WACOM – מעולה לציור דיגיטלי בכל מקום ובכל זמן.

• הקרנה פרטית של "הרפתקאותיו של קפטן הרלוק" יחד עם שאר הזוכים וחברים.
• זוג כרטיסים חינם לאירוע "מפגשים עם אנימטורים" במסגרת פסטיבל אנימיקס.

צפו בהדגמת ציור על Galaxy Note באמצעות S-Pen:

פרסים למקומות 2 עד 4 ולחביב הקהל ראו בהמשך הדף.

facebook_logoהתחרות בפייסבוק:
רוצים להתעדכן בפרטי התחרות, לצפות ביצירות שיוגשו, להצביע ליצירות החביבות עליכם, להתייעץ או לשאול שאלות? לחצו כאן ועשו לנו לייק.

אודות הסרט "הרפתקאותיו של קפטן הרלוק":
הסרט יעלה בישראל ב-17/07/014. הקרנה באנגלית עם כתוביות בעברית, 115 דקות.
הסרט מבוסס על סדרת קומיקס יפני (מנגה) שהפכה גם לסדרת טלויזיה מצוירת (אנימה).

herlok_poster

סיפור העלילה: השנה היא 2977. זה שנים רבות משתולל קרב אדירים ברחבי החלל. כשמיליארדי בני אדם, אשר ניצלו עד תום את הפלנטות שאליהם אבות אבותיהם הוגלו מכדור הארץ לאחר שנבזז, מתכננים לחזור אל מה שעדיין נקרא על ידיהם "הבית". כדור הארץ, שהיה למשאב היקר והמוערך מכול, נשלט על ידי קואליציה מושחתת בשם "גאיה", הקואליציה היא אשר מושלת בגזע האנושי אשר פרוס ברחבי החלל.
קפטן הרלוק, שהוגלה והוכפש לאחר המלחמה על החזרה לכדור הארץ, וצוותו הנאמן על ספינת החלל "ארקדיה", הינם תקוותם היחידה של האנושות לגלות את הסודות שהוסתרו על ידי הקואליציה. בעוד שספינת החלל שלו ואנשיו תוקפים ובוזזים ספינות בשטחה של הקואליציה, הקפטן מתקדם ללא חת אל עבר הניצחון.

פרסים:

פרס למקום הראשון, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 7000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם טאבלט Galaxy Note 8 וגם עט גרפי S-Pen תוצרת WACOM (מעולה לציור דיגיטלי בכל מקום ובכל זמן) וגם הקרנה פרטית של הסרט "הרפתקאותיו של קפטן הרלוק" יחד עם שאר הזוכים וחברים וגם זוג כרטיסים חינם לאירוע "מפגשים עם אנימטורים" במסגרת פסטיבל אנימיקס.

פרס למקום השני, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 5000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם תלושי קניה בסך 750 ש"ח לרשת חנויות באג וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם הקרנה פרטית של הסרט "הרפתקאותיו של קפטן הרלוק" יחד עם שאר הזוכים וחברים.

פרס למקום השלישי, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 4000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסי VIP לכל סרט קולנוע בסינמה סיטי** וגם הקרנה פרטית של הסרט "הרפתקאותיו של קפטן הרלוק" יחד עם שאר הזוכים וחברים.

פרס למקום הרביעי, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 3000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים לכל סרט קולנוע בסינמה סיטי** וגם הקרנה פרטית של הסרט "הרפתקאותיו של קפטן הרלוק" יחד עם שאר הזוכים וחברים.

פרס חביב הקהל, למי שיקבל את הכי הרבה לייקים בפייסבוק: מלגה* בסך 4000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם הקרנה פרטית של הסרט "הרפתקאותיו של קפטן הרלוק" יחד עם שאר הזוכים וחברים.

המכללה הישראלית לאנימציה מודה לפילם-האוס, יונייטד קינג וסינמה סיטי על התמיכה בתחרות.

הגשה:
את היצירות יש להגיש עד לתאריך 14/07/2014 למייל שכתובתו:
iac.future@gmail.com

את היצירות יש להגיש כפריים בפורמט JPG או כלינק לסרטון ב-youtube.
כל יוצר יכול להגיש עד 3 יצירות.
ניתן להגיש יצירה בכל טכניקה:
אנימציה, ציור ביד או במחשב, פריים בתלת-מימד, פסל דיגיטלי וכו'.

ניתן לשלב בין טכניקות, לעבד פריימים ולהשתמש בכל תוכנה.
לא ניתן להגיש צילומים או צילומים מעובדים, אולם מותר להשתמש בצילום כרפרנס.
לא ניתן להגיש יצירות העושות שימוש בחומרים המוגנים בזכויות יוצרים.
כל הפרה של זכויות יוצרים תהיה באחריותו הבלעדית של המגיש.
מותר להגיש יצירות שנוצרו במסגרת אחרת ובמועד אחר, בלי קשר לתחרות.
הפרמטרים לשיפוט הם מקוריות, יצירתיות, עיצוב, סגנון אישי, חדשנות ויכולת ביצוע.
ההשתתפות בתחרות בהתאם לתקנון המופיע בתחתית דף זה.

במייל ההגשה נא לציין:
שם היצירה.
שם מלא של היוצר.
מספר טלפון.
כתובת.
תאריך לידה.
טכניקה.

חבר השופטים:
אלן גרינבלאט – מייסד ומנכ"ל חברת הסרטים "פילמהאוס". מפיק ומפיץ של עשרות סרטים בינלאומיים. מתמחה בהפצה של סרטי ילדים וסרטי אנימציה באורך מלא. כמו כן שימש בתפקידי הפקה בחברות בינלאומיות כגון Seabird International, Magic Entertainment, Global Pictures, Cannon Pictures, Pathe Films, Cannon Films ועוד.
אמיר גרין – אנימטור ואמן אפקטים. ניהל צוותים בהפקות ענק בינלאומיות ומקומיות. עבד בין היתר בסרטים הלבוי (1 +2), 300, השומרים, תפוס ת'גלים (Surf's Up), ונדטה, ובמשחקי המחשב Deus Ex ו-Brink. מורה לאפקטים ויזואלים במכללה הישראלית לאנימציה.
אלמוג מזרחי – מוותיקי האנימטורים ואמני התלת-מימד בישראל. עבד על פרסומות, סדרות, משחקים וסרטים באורך מלא. מורה במסלול VFX במכללה הישראלית לאנימציה.
רונים גנבר – אמן קומפוזיטינג ואפקטים, שעבד על מגוון רחב של פרסומות, סרטים הוליוודיים, סדרות אנימציה וסרטי אנימציה הוליוודיים, ביניהם: (2012) John Carter (2007) Sunshine Road Runner (Looney Tunes), 19 part animation series Mikmak, the feature film  ועוד.

ליאור ארדיטי – מעצב גרפי ומאייר לתחום הפוסט פרודקשן והגיימינג, שזכה עד היום בשתי תחרויות של המכללה הישראלית לאנימציה ("מחפשים כוכבים" ו"אגדה של עיצוב"). מרצה אורח במכללה הישראלית לאנימציה.
רפי בן אהרון – ממקימי Dream Catcher, סטודיו לאפקטים ואנימציה. שימש כארט דיירקטור ב-Animation Lab, כראש מחלקת מודלינג באולפני DPSI, כאנימטור ב-Crew972. בקנדה עבד כמודלר ואנימטור, על סדרות טלויזיה וסרט באורך מלא. מורה לציור דיגיטלי במכללה הישראלית לאנימציה.

ועדת סינון:
ועדת סינון תסנן מתוך העבודות את אלו שימצאו מתאימות, על פי הפרמטרים הבאים:

לא יתקבלו עבודות המציגות מין או אלימות בוטים.
לא יתקבלו יצירות שאינן עומדות במטרה המוגדרת של התחרות.
לא יתקבלו יצירות המפירות זכויות יוצרים.
לא יתקבלו יצירות שאינן עומדות ברף איכות מינימלי, כפי שיוחלט על ידי ועדת הסינון.

תקנון:
התחרות מתבצעת בהתאם לתקנון המכללה.

המכללה הישראלית לאנימציה רשאית לשנות את תנאי התחרות, לרבות מועד ההגשה, רשימת השופטים והפרסים.
הזכויות על היצירות ישארו במלואן בידי המגישים. עם זאת, המכללה הישראלית לאנימציה תוכל להציג את היצירות באינטרנט, בדפוס, בטלויזיה או בכל מדיה אחרת, וכן יוכלו להעבירן לתצוגה אצל צד שלישי, תוך ציון שם היוצר.
יצירה שתפר זכויות יוצרים תוסר מהתחרות. המגיש ישפה את המכללה הישראלית לאנימציה על כל נזק שייגרם לה במישרין או בעקיפין עקב הפרת זכויות יוצרים.

* אין כפל הנחות ו/או מלגות. המלגה מותנית בקבלת הסטודנט למכללה (יש לעבור מבחן יצירתיות וראיון אישי, ולהציג תיק עבודות). מלגה לא תוענק רטרואקטיבית (לאנשים שכבר נרשמו למכללה). המלגה אישית ואינה ניתנת להעברה. קבלת המלגה מותנית בפתיחת הקורס. לא ניתן להמיר את המלגה בפרס כספי או אחר. המלגה מיועדת למסלולי לימוד מלאים שאורכם 10 חודשים ומעלה, ולא ניתנת למימוש בקורסים קצרים. המלגה ניתנת למימוש עד 31/12/2015.

** את הכרטיסים ניתן לממש ברשת הסינמה סיטי, עד ה-30/09/2014, לא כולל סופי שבוע. הכרטיסים מתנת חברת "יונייטד קינג" ובאחריותה.

רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: