Lord of the Games – תחרותיצירות בהשראת משחקי מחשב וסרטי קולנוע

13/08/2013

lord_of_the_games

שלבו בין משחק-מחשב לסרט קולנוע, זכו בפרסים בשווי 25000 ש"ח והשתתפו בתערוכה שתוצג בסינמטק ת"א במסגרת פסטיבל אוטופיה.

לראשונה: היצירות הזוכות במסלול תלת-מימד יודפסו כפסלים במדפסת תלת-מימדית, ויוענקו לזוכים עם סיום התערוכה!

המכללה הישראלית לאנימציה ופסטיבל אוטופיה מזמינים את הקהל להשתתף בתחרות של ציורים, אנימציות או אובייקטים תלת-מימדיים, בהשראת משחקי מחשב וסרטי קולנוע מפורסמים. פרסים ומלגות בסך 25000 ש"ח יחולקו לזוכים, שיבחרו ע"י צוות שופטים מקצועי.
היצירות הזוכות יוצגו בתערוכה שתתקיים בחול-המועד סוכות בסינמטק תל-אביב, במסגרת פסטיבל אוטופיה. יצירות התלת-מימד הזוכות יודפסו במדפסת תלת-מימד ויוצגו כפסלים בתערוכה, בגודל מקסימלי של 20 * 20 * 20 ס"מ.

נושא התחרות:
צרו ציור, אנימציה או אובייקט תלת-מימדי המפגיש בין משחק מחשב לסרט קולנוע.

התחרות מתקיימת בשני מסלולים:
מסלול דו-מימדי – ציור או אנימציה של דמות ממשחק מחשב מוכר וידוע,  הנכנסת לתוך עולם של סרט קולנוע מוכר וידוע (או להפך: דמות קולנועית נכנסת לעולם משחקי).
מסלול תלת-מימדי – אובייקט תלת-מימדי או פסל דיגיטלי שבו דמות ממשחק מחשב מוכר וידוע משתמשת בבגדים ו/או אביזרים של דמות מסרט קולנוע מוכר וידוע (או להפך: דמות קולנועית בבגדים ואביזרים של דמות משחקית). אפשר גם לשלב בין הדמויות באופן יצירתי אחר.

ניתן להגיש יצירות בכל טכניקה: ציור ידני או ממוחשב, אנימציה, קומיקס, תלת-מימד וכו'.
צוות שופטים מקצועי יבחר את הזוכים, ובמקביל תתקיים תחרות חביב הקהל בפייסבוק.
התחרות פתוחה לכל המעוניין, ומחולקת לקטגוריית בוגרים וקטגוריית ילדים ונוער.
חוקי התחרות והוראות הגשה מפורטים למטה.

facebook_logoהתחרות בפייסבוק:
רוצים להתעדכן בפרטי התחרות, לצפות ביצירות שיוגשו, להצביע ליצירות החביבות עליכם, להתייעץ או לשאול שאלות? לחצו כאן ועשו לנו לייק.

דוגמאות:
הארי פוטר פוגש את לארה קרופט.
אנגרי בירדס בסרט "הציפורים" של היצ'קוק.
האחים סופר מריו לבושים בתור "האחים בלוז", עם חליפות, משקפי שמש וגיטרות.
אינדיאנה ג'ונס עם התספורת, הלהבים והבגדים של וולברין.
רמבו נלחם ברוסים ב"באטלפילד".

פרסים:
psp_entertainment

פרס למקום הראשון, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 7000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם מכונת משחקים ניידת SONY PSP וגם זוג כרטיסים חינם לכל אירועי פסטיבל אוטופיה** וגם הדפסה של היצירה והצגתה בתערוכה בסינמטק.

פרס למקום השני, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 5000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים חינם לכל אירועי פסטיבל אוטופיה** וגם הדפסה של היצירה והצגתה בתערוכה בסינמטק.

פרס למקום השלישי, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 4000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים חינם לכל אירועי פסטיבל אוטופיה** וגם הדפסה של היצירה והצגתה בתערוכה בסינמטק.

פרס למקום הרביעי, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 3000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים חינם לכל אירועי פסטיבל אוטופיה** וגם הדפסה של היצירה והצגתה בתערוכה בסינמטק.

פרס למקום החמישי, על פי בחירת חבר השופטים: מלגה* בסך 2000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים חינם לכל אירועי פסטיבל אוטופיה** וגם הדפסה של היצירה והצגתה בתערוכה בסינמטק.

פרס למקום הראשון בקטגוריית ילדים ונוער (עד גיל 18): הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים חינם לכל אירועי פסטיבל אוטופיה**.

פרס חביב הקהל על פי בחירת גולשי פייסבוק (ליצירה שתקבל הכי הרבה לייקים): מלגה* בסך 3000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים חינם לכל אירועי פסטיבל אוטופיה**.

בנוסף, חמשת היוצרים שיזכו במקומות הראשונים במסלול תלת-מימד, יקבלו הדפסה תלת-מימדית של האובייקט שלהם, עם סיום התערוכה.

הוראות הגשה:
את היצירות יש להגיש עד לתאריך 12/09/2013 למייל: iac.future@gmail.com
יצירות במסלול דו-מימד יש להגיש כפריים בפורמט JPG או כלינק לסרטון ב-youtube.
יצירות במסלול תלת-מימד יש להגיש ב-4 קבצים נפרדים:
1. קובץ STL (המיועד להדפסה תלת-מימדית). ניתן לייצא קובץ STL מרוב תוכנות התלת-מימד.
2. תמונה מרונדרת בפורמט JPG.
3. סרטון turntable (סיבוב 360 מעלות מסביב לאובייקט) בקובץ MOV או MP4.
4. אם אתם רוצים להדפיס על האובייקט גם טקסטורות, יש לצרף קובץ PDF בודד של הטקסטורה.
שימו לב: כדי שהאובייקט יודפס בחתיכה אחת, הוא חייב להיות מורכב כיחידה אחת, כשכל האלמנטים מחוברים זה לזה. כמו כן, הוא חייב להיות בעל יכולת לעמוד מבלי ליפול.
אין משמעות לטופולוגיה נכונה או לכמות הפוליגונים. המודל לא צריך לשמש לאנימציה.
הפסלים יודפסו בגודל מקסימלי של 20 * 20 * 20 ס"מ.

במייל ההגשה נא לציין:
שם היצירה.
שם מלא של היוצר.
מספר טלפון.
כתובת.
תאריך לידה.
טכניקה.
שם משחק המחשב.
שם סרט הקולנוע.

חוקי התחרות:
כל יוצר יכול להגיש עד 3 יצירות בכל מסלול.
ניתן להגיש יצירה בכל טכניקה: אנימציה, ציור ביד או במחשב, פריים בתלת-מימד, פסל דיגיטלי וכו'.
ניתן לשלב בין טכניקות, לעבד פריימים ולהשתמש בכל תוכנה.
לא ניתן להגיש צילומים או צילומים מעובדים, אולם מותר להשתמש בצילום כבסיס ראשוני ליצירה.
לא ניתן להגיש יצירות העושות שימוש בחומרים המוגנים בזכויות יוצרים.
כל הפרה של זכויות יוצרים תהיה באחריותו הבלעדית של המגיש.
מותר להגיש יצירות שנוצרו במסגרת אחרת ובמועד אחר, בלי קשר לתחרות.
הפרמטרים לשיפוט הם מקוריות, יצירתיות, עיצוב, סגנון אישי, אווירה, חדשנות ויכולת ביצוע.
ההשתתפות בתחרות בהתאם לתקנון המופיע בתחתית דף זה.

חבר השופטים:
שחר לבבי – אנימטור תלת-מימד בכיר שעבד בסרטים כגון אווטאר, ג'ון קרטר, נארניה, המשחק של אנדר, גארפילד 2, ג'אמפר, ארבעת המופלאים: עלייתו של הגולש הכסוף ועוד. מרצה אורח לאנימציה במכללה הישראלית לאנימציה.
ז'אן פיליפ (J.P) ויין – אמן סטורי באולפני פיקסאר. היה גם אנימטור ובמאי באולפני Aardman הבריטיים, ועבד במשך 5 שנים בישראל. לימד סטוריבורד במכללת ספיר.
אמיר גרין – אנימטור ואמן אפקטים. ניהל צוותים בהפקות ענק בינלאומיות ומקומיות. עבד בין היתר בסרטים הלבוי (1 +2), 300, השומרים, תפוס ת'גלים (Surf's Up), ונדטה, ובמשחקי המחשב Deus Ex ו-Brink. מורה לאפקטים ויזואלים במכללה הישראלית לאנימציה.
שרגא ווייס – אמן תלת-מימד בינלאומי, שעבד בסרטים כגון טינטין, ההוביט, סופרמן: איש הפלדה, כוכב הקופים: המרד, מהיר ועצבני ועוד. עבד בכמה מהאולפנים הגדולים בעולם, ביניהם WETA, Rhythm & Hues ועוד. מורה לתלת-מימד ומנהל קורס פיסול למתקדמים במכללה הישראלית לאנימציה.
יניר תירוש – אמן תלת מימד ופסל דיגיטלי. שימש כמודלר בכיר באולפני סנואובול, ב-JVP Animation Lab ובאולפני Shortcut Playground. מנהל קורס זיבראש ומורה לתלת-מימד במכללה הישראלית לאנימציה.
ניר גינת – קריאייטיב דיירקטור באולפני סנואובול. מנהל מסלול קונספט דיזיין במכללה הישראלית לאנימציה.
ליאור ארדיטי – מעצב גרפי ומאייר לתחום הפוסט פרודקשן והגיימינג, שזכה עד היום בשתי תחרויות של המכללה הישראלית לאנימציה ("מחפשים כוכבים" ו"אגדה של עיצוב"). מרצה אורח במכללה הישראלית לאנימציה.
שגיא רכטר – אדריכל ומעצב קונספט, ממקימי סטודיו היולי לעיצוב רב תחומי. עבד באולפני אנימציה כגון סטודיו פיצ'י פוי ו-Crew 972. מורה במסלול קונספט דיזיין במכללה הישראלית לאנימציה. מורה לקונספט-דיזיין במכללה הישראלית לאנימציה.
רפי בן אהרון – ממקימי Dream Catcher, סטודיו לאפקטים ואנימציה. שימש כארט דיירקטור ב-Animation Lab, כראש מחלקת מודלינג באולפני DPSI, כאנימטור ב-Crew972. בקנדה עבד כמודלר ואנימטור, על סדרות טלויזיה וסרט באורך מלא. מורה לציור דיגיטלי במכללה הישראלית לאנימציה.

ועדת סינון:
ועדת סינון תסנן מתוך העבודות את אלו שימצאו מתאימות לתחרות, על פי הפרמטרים הבאים:
לא יתקבלו עבודות המציגות מין או אלימות בוטים.
לא יתקבלו יצירות שאינן עומדות במטרה המוגדרת של התחרות.
לא יתקבלו יצירות המפירות זכויות יוצרים.
לא יתקבלו יצירות שאינן עומדות ברף איכות מינימלי, כפי שיוחלט על ידי ועדת הסינון.

תקנון:
התחרות מתבצעת בהתאם לתקנון המכללה.
המכללה הישראלית לאנימציה רשאית לשנות את תנאי התחרות, לרבות מועד ההגשה, רשימת השופטים והפרסים.
הזכויות על היצירות ישארו במלואן בידי המגישים. עם זאת, המכללה הישראלית לאנימציה תוכל להציג את היצירות באינטרנט, בדפוס, בטלויזיה או בכל מדיה אחרת, וכן יוכלו להעבירן לתצוגה אצל צד שלישי, תוך ציון שם היוצר.
יצירה שתפר זכויות יוצרים תוסר מהתחרות. המגיש ישפה את המכללה הישראלית לאנימציה על כל נזק שייגרם לה במישרין או בעקיפין עקב הפרת זכויות יוצרים.
הדפסת היצירות הזוכות מותנית בעמידה בכל תנאי ההגשה.

* אין כפל הנחות ו/או מלגות. המלגה מותנית בקבלת הסטודנט למכללה (יש לעבור מבחן יצירתיות וראיון אישי, ולהציג תיק עבודות). מלגה לא תוענק רטרואקטיבית (לאנשים שכבר נרשמו למכללה). המלגה אישית ואינה ניתנת להעברה. קבלת המלגה מותנית בפתיחת הקורס. לא ניתן להמיר את המלגה בפרס כספי או אחר. המלגה מיועדת למסלולי לימוד מלאים שאורכם 10 חודשים ומעלה, ולא ניתנת למימוש בקורסים קצרים. המלגה ניתנת למימוש עד 31/12/2014.

** את הכרטיסים ניתן לממש במהלך פסטיבל אוטופיה 2013 בלבד. הכרטיסים מתנת הפסטיבל ובאחריותו.

 

רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: