ירושלים אלופה– באנימציה!

29/06/2015

jerusalemland

חדשות ענקיות לאנימציה הישראלית (עם קצת עזרה מדיסני):
סדרות וסרטי אנימציה יופקו בירושלים בהשקעה של עשרות מיליונים.

לפני כשבוע הודיע רשמית המיזם לקולנוע ולטלוויזיה ברשות לפיתוח ירושלים, שהוא עתיד להשקיע כ-8 מיליון ש"ח בהפקות אנימציה ישראליות ובינלאומיות שיתבצעו בירושלים. בנוסף לסכום זה, כמה עשרות מיליוני שקלים יוזרמו לעיר על ידי גופים מקומיים ובינלאומיים, ביניהם אולפני דיסני, נלוונה, אופרייטינג-רום, פיצ'י פויי, טכניכולור ועוד. 

המיזם לקולנוע ולטלוויזיה ירושלים הינו מוסד השואף לקדם את תדמיתה של עיר הבירה באמצעות תמיכה בסרטי קולנוע ובסדרות טלוויזיה שעלילתן מתרחשת בירושלים וכן באמצעות פיתוח התעשייה בעיר.  

המכללה הישראלית לאנימציה שותפה למהלך זה באמצעות השלוחה שפתחה יחד עם אולפני פיצ'י פויי ובתמיכת המיזם. מטרת השלוחה הירושלמית היא להכשיר אנשי מקצוע בתחומי האנימציה והגרפיקה, כך שיוכלו לעבוד באולפנים שיפעלו בעיר.

אולפני דיסני יפיקו בירושלים סדרת אנימציה של המותג החדש של החברה.
את הסדרה תפיק חברת סנובול הישראלית שנבחרה בתום תהליך סינון ממושך שנערך מול אולפנים שונים ברחבי העולם. תקציב ההפקה בירושלים מוערך בכ-13.5 מיליון ש"ח. 

סנובול, אולפן האנימציה הגדול בישראל, פרץ לתודעה העולמית עם סדרת האנימציה המצליחה "ויפו הכלבלב המעופף" שנמכרה לשידור ביותר ממאה מדינות ותורגמה ל־39 שפות. בשנים האחרונות הפיקה החברה בין השאר סדרת אנימציה בשם Alphablock עבור אולפני BBC. כמו כן אחראית סנובול לאינספור מותגים ותכנים המוכרים בכל בית, כמו הלוטוגוצים (הכדורים של הלוטו), התוכי של בזק, המשפחה של שיכון ובינוי, השד של רשת מסעדות בלק והיונים של ביטוח ישיר.
בסנובול עבדו ועובדים כמה עשרות מבבוגרי המכללה, וכן חלק גדול ממורי המכללה. כיום עובדים שם כעשרה מבוגרי המכללה על סדרת האנימציה של דיסני.

בנוסף לסדרה מתכננת חברת סנובול להתחיל הפקה על סרט בשם KONG.
זהו סרט אנימציה בתלת מימד, שנכתב ומבוים על ידי שתיים מהדמויות המובילות בתעשיית הקולנוע בהוליווד: בארי קוק (מולאן, אלאדין) ואיאן מקיי (מלחמת הכוכבים, הארי פוטר, הנוקמים). הסרט מיועד לצאת ב-2018 ותקציב ההפקה בירושלים עומד על כ-25 מיליון ש"ח. הנה טיזר קצר שהופץ כבר ב-YOUTUBE:

סדרת אנימציה נוספת שתופק במסגרת המיזם היא Polarizers.
סדרה זו תופק באמצעות שיתוף פעולה בין חברת 'אופרייטינג רום' ישראל, חברת הענק 'טכניקולור' (מלוס אנג׳לס) וחברת 'נלוונה' שחתומה על הצלחות דוגמת בייבלייד (Beyblade) ובקוגן (Bakugan).
Polarizers היא סדרת אנימציה של היוצר עודד תורג'מן המספרת  על ילד היוצא למסע בעולם של יצורים המתהפכים בין טוב לרע. תקציב ההפקה בירושלים מוערך בכ-10 מיליון ש"ח.

כמו כן יופקו בירושלים מספר סרטי אנימציה באורך מלא.
המיזם ישקיע גם בהפקת 5 סרטי אנימציה ישראליים בהיקף של כ-4 מיליון ש"ח:

אגדת חורבן – סיפור המרד היהודי ברומאים מנקודת מבטן של שש דמויות היסטוריות.
תסריט ובימוי: גידי דר ("אושפיזין", "אדי קינג"); אנימטור ראשי: דוד פולונסקי ("ואלס עם באשיר", "כנס העתידנים").
מפיקים: אמיר הראל, איילת קייט – למה הפקות ("ההיא שחוזרת הביתה", "תאנתור", "מדוזות").

איור מ"אגדת חורבן". איור: דוד פולונסקי ומיכאל פאוסט.

מלך החגיגת – איש הייטק צעיר, שהתעניין בהשפעות הפסיכו-אקטיביות של קתינון; החומר הפעיל בצמח הגת, הציץ בפקודת הסמים וגילה שאין כל מניעה חוקית להשתמש בו בישראל. הוא מסנתז את המולקולה בעצמו וממציא את סם "החגיגת". מה שמתחיל, לפני 15 שנים, כניסוי ביתי, מתגלגל לאופרציה בינלאומית שמשתרעת על פני 5 יבשות.
יוצרים: אורי מרנץ (בוגר החוג לקולנוע אוניברסיטת ת"א) בשיתוף עם בועז קדמן ומיש. במאי אנימציה ואנימטור ראשי: ניר מטרסו (ביים סרטי אנימציה קצרים) מפיקים: אלעד פלג, חגי ארד, דרומה הפקות ("עלים אדומים").

ארמון החול – מה מתרחש בארמונות החול אחרי שהילדים מסיימים לבנות אותם ועוזבים את החוף? מסתבר שבפנים מתנהלים חיים שלמים של חצר מלוכה וסיפור אהבתם של נסיכה ונסיך.
תסריט: תומר שריג; במאי: נועם משולם. מפיקים: אודי סגל, נועם משולם, גלעד רוזנאו, סומיוקו בע"מ ופיצ'י פויי הפקות אנימציה.
בהפקת אולפני פיצ'י פויי.
הנה קטע קטן שמציג כיוונים אפשריים לעיצוב הדמויות והעולם:

מעלה קרחות –"תל תלתלים" עיר האנשים השעירים הוא ביתה של לילי פילאוס בת ה 14. כאשר לילי, נגנית נבל-שיער, מגלה סוד שיכול לשנות את החיים ב"תל תלתלים" לנצח, היא נאלצת להמלט ל "מעלה קרחות" עיר הקרחים – ארץ אויב.
תסריט: ליסה קאופמן, שמואל שטראוס, נועם משולם; במאי: נועם משולם. מפיקים: חיליק מיכאלי, תמי לאון, אברהם פרחי (אפיקים מאוחדים), נועם משולם, גלעד רוזנאו (פיצ'י פויי הפקות אנימציה).
בהפקת אולפני פיצ'י פויי.
הנה קטע קטן מהסצינות הראשונות שהופקו:

Being Solomon – המלך שלמה מירושלים, המלכה הערבייה נעמה ומלכת שבא נאבקים באסמודיאוס מלך השדים המנסה להשתלט על ממלכותיהם.
במאי: חנן קמינסקי. הפקה בארץ: עדנה קוברסקי, עדן הפקות.
בהפקת אולפני פיצ'י פויי.
הנה טריילר שהופק לפני כמה שנים במטרה לגייס כספים:

ג'רוזלם – סרט אימה המספר את סיפורם של שלושה תיירים אמריקאיים המגיעים לעיר העתיקה בירושלים בתקופת הימים הנוראים. מה שמתחיל כטיול תמים באתרים הקדושים בעיר הופך לסיוט כאשר עוצר מוטל על העיר והחבורה מוצאת את עצמה בעיצומו של יום הדין. בסרט מככבים בין היתר יעל גרובגלס, בין השחקניות הישראליות המצליחות בעולם (תפקיד ראשי ב"הממלכה" וב- "ג'יין הבתולה") ויון תומרקין. 
תסריטאים, במאים ומפיקים: יואב ודורון פז (פובידיליה (2010).
וזה הטריילר של הסרט:

המכללה הישראלית לאנימציה שמחה לקחת חלק במהפכה הירושלמית, ומאחלת הצלחה רבה לכל העוסקים במלאכה!

 

רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: