איחוד-כוחות בין IACלפריים ביי פריים

08/12/2017

אנחנו שמחים ומתרגשים להודיע על איחוד-כוחות בין IAC המכללה הישראלית לאנימציה ועיצוב לבין בית הספר Frame By Frame ללימודי אונליין.

IAC היא המכללה המובילה בתחומה בישראל, המפעילה קורסים בתל-אביב, ירושלים וחיפה.
FBF הוא בית הספר המוביל בתחומו ללימודי אונליין בעברית, שבסיסו בהוליווד, קליפורניה.

שני הגופים מתמקדים בתחומי האנימציה, העיצוב והאמנות הדיגיטלית, ושניהם מפעילים מסלולי לימוד וקורסים מקצועיים, המועברים על ידי אנשי מקצוע מובילים מהתעשיה הישראלית והבינלאומית. צוות המורים המשותף של IAC ו-FBF מכיל אנימטורים, מעצבים, אמני תלת-מימד ואמני-אפקטים מאולפנים כגון דיסני, פיקסאר, דרימוורקס, סוני, בליזארד, וורנר בראדרז, אילומיניישן, פוקס, פרמאונט, ILM ועוד.

בין הפרויקטים שנעשו על ידי המורים ניתן למנות את וונדר וומן, קונג-פו פנדה, שומרי הגלקסיה, בלייד ראנר 2049, ספיידרמן, איירון מן, סינג, משפחת סופר-על, מוצאים את נמו, לשבור את הקרח, ראלף ההורס, החיים הסודיים של חיות המחמד, הדרקון הראשון שלי, ההוביט, הלבוי, וורלד אוף וורקראפט ועוד.


שיתוף פעולה בין IAC ל-FBF מתקיים מזה זמן מה, אולם כעת אנו מבשרים על איחוד-כוחות מלא, שיתבטא באופנים הבאים:

איחוד מערך קורסי האונליין של IAC ו-FBF.
כל קורסי האונליין יועברו באמצעות המערכת שפותחה על-ידי FBF, ותוך הסתמכות על הידע והניסיון שנצבר במהלך שמונה שנות קיומו של בית-הספר. קורסי האונליין יפנו בעיקר לסטודנטים מתקדמים, אך גם למתחילים.

קורסים מתקדמים ברמה שעוד לא נראתה בארץ.
סטודנטים, בוגרים ואנשי מקצוע פעילים יוכלו להעמיק את לימודיהם בתחומים ספציפיים. הקורסים נבנו במטרה להצעיד את התעשיה הישראלית לרמות בינלאומיות, ולהביא לכאן ידע שנרכש באולפנים המובילים בעולם. לרשימת הקורסים גללו מטה.

מקטעי אונליין יתווספו לתוך הקורסים הרגילים של IAC.
המורים של FBF יצטרפו לצוות מורי IAC ויעשירו את תכניות הלימודים הסדירות בידע ובניסיון שנרכשו בהפקות בינלאומיות. שיעורי אונליין, הרצאות מוקלטות ומפגשי ביקורת-עבודות חיים יתווספו לקורסי אנימציה תלת-מימדית, אנימציה קלאסית וקונספט דיזיין (פרטים מלאים יפורסמו בהמשך).

תרגולים מונחים לאורך כל השבוע, בליווי צוות מתרגלי IAC.
התרגולים המיועדים לתלמידי IAC יהיו פתוחים גם לסטודנטים בקורסי האונליין. התרגולים מתקיימים בימים ראשון עד חמישי בשעות 10:15 בבוקר עד 21:30 בערב, ובימי שישי בשעות 10:30 עד 14:30. ניתן לעבוד בכיתות התרגול של IAC, המצוידות במחשבים חזקים ובכל התוכנות הנחוצות. ליווי טכני ופידבק מקצועי מוענקים של ידי צוות מתרגלים מיומן לאורך כל שעות היום.

מחירים מופחתים לתלמידי ובוגרי IAC ו-FBF.
הנחות משמעותיות בכל קורסי האונליין יוענקו לכל הסטודנטים והבוגרים של IAC ושל FBF.

עם זאת, שני הגופים ימשיכו לפעול באופן עצמאי.
IAC תמשיך לפעול כחברה ישראלית שבסיסה בתל-אביב ו-FBF כחברה אמריקאית שבסיסה בלוס אנג'לס.


האיחוד בין שני בתי-הספר נועד להעשיר את הסטודנטים, באמצעות שילוב מורים מהתעשיה העולמית בתוך מסגרת פיזית הפועלת כאן בישראל. מסגרת זו תספק תמיכה מקיפה לסטודנטים ולבוגרים, משלבי ההרשמה, דרך תרגולים מונחים בקמפוס המכללה, ועד לסיוע במציאת עבודה בארץ ובחו"ל.

בהקשר זה נציין כי Neko Productions – חברת הפקות אנימציה בבעלותם של מייסדי FBF לירון ולירית טופז – מציעה מפעם בפעם לבוגרים מתאימים להצטרף לשורותיה, כעובדים קבועים או כפרילנסרים (כולל עבודה מהארץ). החברה, הממוקמת בלוס אנג'לס, עוסקת בתחומים כגון משחקי-מחשב, הפקות VR וסדרות טלויזיה. היא הוקמה מעט לאחר הקמת בית הספר, בין היתר במטרה לעזור לבוגריו להשתלב בשוק העבודה העולמי. הקרבה של לירון ולירית לתעשייה אפשרה להם להביא פרויקטים לישראל ולשלב אמנים מקומיים בהפקות בינלאומיות.

כפיר רם, מנהל מקצועי ב-IAC:
אנחנו רואים באיחוד עם FBF מהלך שיצעיד את IAC קדימה ויאפשר לנו להמשיך להוביל ולחדש, גם במישור הישראלי וגם בבינלאומי. התחלנו את דרכנו לפני 15 שנה במתחם קטן באלנבי, וכיום אנו מפעילים שני מתחמים בתל-אביב, שלוחות בירושלים וחיפה, מרכז הכשרה בינלאומי להדמיות, מחלקת לימודי המשך בקנדה, וכעת גם מחלקת לימודי אונליין שבסיסה בהוליווד קליפורניה. 

צוות המורים שלנו כיום הוא מהטובים והמשובחים בעולם, ואנו שואפים לעמוד בשורה אחת עם בתי הספר המובילים באמריקה ובאירופה. המטרה שלנו מאז ומעולם היתה להצעיד קדימה את התעשיה הישראלית, ואנחנו מאמינים שכעת נוכל לעשות זאת טוב יותר מאי-פעם.

אנחנו שוקדים עם חברינו בפריים ביי פריים על בניית מערכי קורסים מתקדמים, ברמה המותאמת לשוק הבינלאומי. צוות המורים המאוחד שלנו מאפשר לנו להגיע רחוק יותר מאי-פעם, ולהציב לעצמנו אתגרים בכל התחומים – מאנימציית דמויות ותלת-מימד, דרך אפקטים ויזואלים ופיתוח משחקים ועד לקונספט דיזיין וציור דיגיטלי.

לירון טופז, מייסד FBF ואנימטור בכיר באולפני DreamWorks:
הקמנו את פריים ביי פריים לפני קרוב לעשור במטרה לחבר בין התעשיה הישראלית לעולמית. ישנו בארץ כשרון גדול, ובאמצעות החיבור שלנו לתעשיית האנימציה העולמית, בעזרת האינטרנט, ויחד עם אמנים בכירים בתעשיה, הצלחנו להביא לסטודנטים בישראל מקצועיות ורמה גבוהה בסטנדרטים בינלאומיים.

את כל זה, תודות לפורמט הלימודים, ניתן לעשות מבלי שהסטודנטים יאלצו לצאת מגבולות הארץ, מבלי לדאוג לאשרות לימודים גלובליות, ובשכר לימוד התואם את שכר הלימוד בישראל (ולא את זה שבחו"ל, הגבוה פי כמה).

החיבור עם IAC יאפשר לנו להגיע לכל בית בישראל, בגיבוי מוסד לימודים פיזי בעל ותק וניסיון של שנים רבות, והצלחה מוכחת בתעשיה הישראלית. אני מאמין שהחיבור יאפשר לפריים ביי פריים ול-IAC להוציא לפועל את מה שחשוב לכולנו יותר מכל: להכשיר כשרונות מקומיים ולאפשר להם לפרוץ אל תוך התעשיה, בישראל ובעולם.


קורסי האונליין המוצעים בשלב זה:

• קורס סטוריבורדבהנחיית דורון מאיר.
• קורס אנימציית דמויות למתקדמים, בהנחיית אלון הלמן.
• קורס קומפוזיטינג ואפקטים ויזואלים בתוכנה NUKE, בהנחיית עודד גרנות.
• קורסי אחד על אחד מותאמים אישית, בכל תחום רלוונטי.

קורסים המתוכננים להיפתח בקרוב:

• מסלול אנימציית דמויות, הכולל מגוון קורסים למתחילים ומתקדמים.
קורס ציור ורישום.
• קורס ציור דיגיטלי.
• קורס מאט פיינטינג.
• קורס ריגיניג במאיה.
• קורס אפקטים בהודיני.
• קורס תאורה ורנדר למתקדמים.
• קורס עיצוב דמויות למתקדמים.
• קורס עיצוב סביבות למתקדמים.
• קורס טקסטורות למתקדמים.
• קורס ריגינג במאיה למתקדמים.
• קורס אנימציה קלאסית למתקדמים.
• ועוד…

רוצים לשמוע עוד?

בואו לפגוש אותנו בפסטיבל אוטופיה בחנוכה, וגם ביום פתוח לאנימציה ועיצוב ב-18/12.
פרטים נוספים בטלפון 03-6482345 או במייל iac@ani-mator.com.

רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: