חתולים מצוירים 2– הזוכים

10/08/2013

cats2013

תחרות חתולים מצוירים נערכת זו השנה השניה, לציון יום החתול הבינלאומי ופסטיבל אנימיקס לאנימציה, קומיקס וקריקטורה.
בואו לצפות בחתולים הזוכים.

לכבוד יום החתול הבינלאומי, המתקיים מדי שנה ב-08/08, הכריזה המכללה הישראלית לאנימציה על תחרות ציורים ואנימציות של חתולים. 170 יצירות השתתפו השנה בתחרות.
לצפיה בכל היצירות לחצו כאן.

צוות שופטים מקצועי, המכיל אנימטורים, מעצבים, כותבים וחתולאים, בחר את היצירות המוצלחות ביותר. לקריאה על חוקי התחרות לחצו כאן. 

הכירו את החתולים המצטיינים לשנת 2013.

מקום ראשון:
רעות בורץ – קצת פרטיות

נימוקי השופטים:
בתמונה אחת מועברת סצינה שלמה, שמבהירה מי השולט ומי הנשלט גם במקומות הבלתי צפויים בבית. בו בזמן, היצירה תופסת באופן מבריק את הקונפליקט המובנה בחתול, שבין דומיננטיות מוחלטת לבין מבוכה ברגעים אינטימיים ופחות אלגנטיים. חתולים הם יצורים חצופים ושתלטנים מצד אחד, ורכים ורגישים מצד שני, ויצירה זו מעבירה זאת היטב.
הפרסים:
רעות זכתה במלגה* בסך 7000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם מקרן כיס בגודל כרטיס-אשראי, שהוא גם נגן MP3 וגם זוג כרטיסים לאירוע יום החתול הבינלאומי.

מקום שני:
זיו צדיק – חתול שמיימי

נימוקי השופטים:
החתול הבנוי מפאות חדות של זיו צדוק מאוד מאוד מיוחד. הוא קרוי חתול שמיימי, אבל נראה כחתול ממוחשב. האיור עצמו עשוי היטב ונראה כאילו יש המשך לסצינה, אף על פי שמולנו מופיע בסך הכל פורטרט.
הפרסים:
זיו זכה במלגה* בסך 5000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם לוח גרפי Wacom Volito וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים לאירוע יום החתול הבינלאומי.

מקום שלישי:
שלי ארז – Twelve things that make a good cat

נימוקי השופטים:
כנראה היצירה המשעשעת ביותר בתחרות. הציור הממוחשב של שלי ארז מאוד מצחיק, מאוייר יפה ומעביר הווי של חתולאים. הסצינות הקטנות, המתארות את העולם מנקודת מבטו של החתול, משעשעות במיוחד לנוכח המצאותו המאויירת של בעלי החתול, והאירוניה שמתקבלת מהפרשנות השונה של החתול.
הפרסים:
שלי זכתה במלגה* בסך 4000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים לאירוע יום החתול הבינלאומי.

מקום רביעי:
רוני יפה – kitten

נימוקי השופטים:
בקו פשוט ובלי קווים מיותרים, האיור העשוי היטב של רוני יפה מעביר חמימות והתכנסות, רגע נעים בחיי חתול. צוות השופטים התרשם, כמו בשנה שעברה, כי רוני מבססת את מעמדה בתור מאסטרית בציורי חתולים, שמצליחה לא רק בגלל הטכניקה, אלא בעיקר בגלל הנשמה.
הפרסים:
רוני זכתה במלגה* בסך 3000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים לאירוע יום החתול הבינלאומי.

מקום חמישי:
טניה ביסטרוב – חתולאגדות

נימוקי השופטים:
הקו הנקי של טניה ביסטרוב מפגיש את סיפורי האגדות עם החתולים, ומאפשר לנו הצצה לכאורה לאופי שונה של שלוש חתולות. היכרות עם חתולים מרמזת שאולי אלה שלוש סיטואציות של חתולה אחת ודרכה להסתכל על העולם.
הפרסים:
טניה זכתה במלגה* בסך 2000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים לאירוע יום החתול הבינלאומי.

קטגוריית אנימציה:
יהלי הרבט ודפנה אוודיש – מפגש ברחוב

נימוקי השופטים:
גדולתה של אנימציה קצרה הוא ביכולתה לספר סיפור עמוק ורגיש בדקות בודדות או שניות. יהלי הרבט ודפנה אוודיש מצליחים באמצעים פשוטים, בעזרת כמה גושי פלסטלינה צבעוניים, להוציא אופי חתולי יפה מתוך החומר, ולהדגים בתוך 40 שניות כיצד חיות יכולות לשבות את ליבנו.
זו גם אנלוגיה מופלאה לכך שישנם אנשים המנסים לחדור אל ליבנו למרות מכשולים שאנו שמים בפניהם. האנימציה עשויה בטכניקה מצויינת, תוך שימת לב לפרטים ולעיצוב הדמויות, ותוך מחשבה גם על הסאונד המתאים.
הפרסים:
יהלי ודפנה זכו כל-אחת במלגה* בסך 3000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים לאירוע יום החתול הבינלאומי.

קטגוריית ילדים ונוער:
תומר קורדובי (בן 13) – Jabba the Cat

נימוקי השופטים:
אדפטציה מקורית לסצינה בלתי נשכחת ממלחמת הכוכבים, שמפגינה יכולות ביצוע וגם הומור גבוהים מאוד עבור גיל כה צעיר.
הפרסים:
תומר זכה בספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם זוג כרטיסים לאירוע יום החתול הבינלאומי וגם כרטיס חינם לאחת מסדנאות המחשבים של המכללה הישראלית לאנימציה בפסטיבל אנימיקס 2013.

חביבי הקהל (על פי בחירת גולשי פייסבוק):
דגנית אסולין – יופי פראי

ליאור דהן – Trash Cat

הפרסים:
דגנית וליאור זכו כל אחד במלגה* בסך 3000 ש"ח לקורס במכללה הישראלית לאנימציה וגם הספר "מבט על" של הקריקטוריסט שלמה כהן וגם כרטיס חינם לאחת מסדנאות המחשבים של המכללה הישראלית לאנימציה בפסטיבל אנימיקס 2013.

חגחתול שמח, ולהתראות ב"חתולים מצוירים 3"!

חבר השופטים בתחרות:
אורי פינק –
קומיקסאי ומאייר, יוצר הקומיקסים "זבנג!", "שבתאי", "פיצה מורגנה", "סופר שלומפר" ועוד. מו"ל מגזין הקומיקס "זבנג!".
יניר תירוש –
אמן תלת-מימד בכיר באולפני סנואובול, שורטקאט-פלייגראונד ומעבדת האנימציה, מנהל קורס זיבראש במכללה הישראלית לאנימציה ובעליה הגאה של חתולת ספינקס העונה לשם מרלין.
טל לוטן –
אנימטורית ובמאית אנימציה בסטודיו פוליגון לאנימציה. מנהלת מסלול אנימציה קלאסית במכללה הישראלית לאנימציה.
אלון ביגלר –

בעליו של בית הגידול לחתולים BigPurrs לחתולים פרסיים. מגדל חתולים מזה כ-14 שנים ובעליהם הגאה של 8 חתולים בוגרים וגוריהם. אלון וחתוליו זכו בפרסים רבים בתערוכות החתולים בישראל.
ארז ארליכמן –
כתב ועורך ערוץ בעלי חיים ב-ynet.
איתמר ברק – 
אמן ובמאי אנימציה, המשמש כמנהל קריאייטיב בסטודיו Snowball. בוגר המכללה הישראלית לאנימציה. זכה בשנה שעברה במקום הראשון בתחרות חתולים מצוירים. בעבר הייתה לו חתולה, אך בשנים האחרונות טוטי – כלבתו הנאמנה – מטילה ווטו על הכנסת חיה נוספת הביתה.

תקנון התחרות:
התחרות מתבצעת בהתאם לתקנון המכללה.
המכללה הישראלית לאנימציה רשאית לשנות את תנאי התחרות, לרבות מועד ההגשה, רשימת השופטים והפרסים.
הזכויות על היצירות ישארו במלואן בידי המגישים. עם זאת, המכללה הישראלית לאנימציה תוכל להציג את היצירות באינטרנט, בדפוס, בטלויזיה או בכל מדיה אחרת, וכן יוכלו להעבירן לתצוגה אצל צד שלישי, תוך ציון שם היוצר.
יצירה שתפר זכויות יוצרים תוסר מהתחרות. המגיש ישפה את המכללה הישראלית לאנימציה על כל נזק שייגרם לה במישרין או בעקיפין עקב הפרת זכויות יוצרים.

* אין כפל הנחות ו/או מלגות. המלגה מותנית בקבלת הסטודנט למכללה (יש לעבור מבחן יצירתיות וראיון אישי, ולהציג תיק עבודות). מלגה לא תוענק רטרואקטיבית (לאנשים שכבר נרשמו למכללה). המלגה אישית ואינה ניתנת להעברה. קבלת המלגה מותנית בפתיחת הקורס. לא ניתן להמיר את המלגה בפרס כספי או אחר. המלגה מיועדת למסלולי לימוד מלאים שאורכם 10 חודשים ומעלה, ולא ניתנת למימוש בקורסים קצרים. המלגה ניתנת למימוש עד 31/12/2014.

רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: