הזוכים בתחרותחתולים מצויירים

08/08/2012

חתולים מצוירים

אני-מטור 27 – חתולים מצויירים – הזוכים

המכללה הישראלית לאנימציה חוגגת את יום החתול הבינלאומי בשיתוף פסטיבל אנימיקסאתר ynet ועמותת צער בעלי-חיים ר"ג.

בתאריך 08/08 נחגג בעולם כולו יום החתול הבינלאומי. כן כן, גם לחתולים יש חג שמוקדש להם!
לכבוד החגחתול, המכללה הישראלית לאנימציה ופסטיבל אנימיקס הכריזו על תחרות של ציורים ואנימציות בנושא חתולים, בשיתוף ערוץ בעלי חיים ב-ynet ועמותת צער בעלי-חיים רמת-גן והסביבה.

צוות שיפוט מקצועי בחר את הזוכים במקומות הראשונים בתחרות: 5 זוכים בקטגוריית מולטימדיה ועוד 5 זוכים בקטגוריית ציורים. במקביל הוענק פרס חביב הקהל, על פי בחירת גולשי פייסבוק.

הזוכים בקטגוריית מולטימדיה

מקום 1: איתמר ברק (המכללה הישראלית לאנימציה) – געגוע

מנימוקי השופטים:
ברגישות מדהימה פורט יוצרו של הסרטון על הנימים הדקים ביותר במהותו של החתול, ודרך אלה על הנימים הדקים במהותנו כבני אדם. חברות, אהבה ואובדן – המתכון המושלם לסרט מושלם. וכל זאת בעדינות, כאילו נגע היוצר בלב הקהל בכפתו העדינה של חתול. היצירה מעבירה באופן מרגש ואמין את חייו של חתול בית, דווקא דרך המינימליזם והפשטות. הקווים הזורמים והאנימציה המשובחת מחזקים את תנועות החתולים ומביעים המון בעזרת מעט.
פרסים:
מכונת משחקים ניידת SONY PSP וגם מלגה* בסך 5000 ש"ח לקורס מקצועי במכללה הישראלית לאנימציה וגם זוג כרטיסים לאירועי פסטיבל אנימיקס וגם זוג כרטיסים לאירועי יום החתול.

מקום 2: רינת לאור (בצלאל) – החתמה

מנימוקי השופטים:
הקונספט של היצירה, בו אדם נולד וגדל כחלק משגר חתולים, הוא אמיץ וחריג. נדרשת יכולת אמיתית לראות את האחר, כדי להיות מסוגל לדמיין את החוויה של חיים דרכו. יצירה עמוקה, מושקעת וכואבת. זהו סיפור מרגש שלוקח אותנו למסע בעולמו של החתול ומעצים את מורכבות הקשר המיוחד בין חיית המחמד לבעלים. העבודה בולטת בבגרותה. היא בוחרת דרך מקורית לספר סיפור אוניברסלי, תוך שהיא משאירה מקום רב שהצופה מוזמן למלא בדמיונו. הסרט עשוי היטב, מבוצע באופן מקורי ומוקפד, ערוך ברגישות ומעל לכל – מרגש. זוהי הפגנת יכולות מרשימה.
פרסים:
מלגה* בסך 4000 ש"ח לקורס מקצועי במכללה הישראלית לאנימציה וגם זוג כרטיסים לאירועי פסטיבל אנימיקס וגם זוג כרטיסים לאירועי יום החתול.

מקום 3: שיר ברייר (המכללה הישראלית לאנימציה) – The Mouse and the Feline

מנימוקי השופטים:
הסרטון הזה הוא פשוט חמווווווווווווווווווד!! לא ניתן שלא ליהנות ממנו עד כלות. על חברות, קבלת האחר, ושבירת סטראוטיפים. פשוט נפלא ומקסים. האנימציה המשובחת, העיצוב האפקטיבי והשימוש המינימלסטי בצבע בודד, מוסיפים לחוויה, ומצליחים לתאר באופן מדויק וחינני את הדמויות ואת ההתרחשויות.
פרסים:
מלגה* בסך 3000 ש"ח לקורס מקצועי במכללה הישראלית לאנימציה וגם זוג כרטיסים לאירועי פסטיבל אנימיקס וגם זוג כרטיסים לאירועי יום החתול.

מקום 4: ענת טננבאום (שנקר) – על חתולים

מנימוקי השופטים:
סדרת סרטונים אינפורמטיבית, מסקרנת, מהוקצעת ומלאה בהומור. אי אפשר היה להסיר את העיניים מהמסך. תוך עירוב מדיות, הסרט מצליח לשמור על שפה גרפית אחידה ורעננה. זו יצירה נקיה המשדרת תחושה קלילה. העיצוב, הצילום ופס הקול מתחברים לכדי יצירה מקסימה, שגם מלמדת אותנו דבר או שניים.
פרסים:
מלגה* בסך 2500 ש"ח לקורס מקצועי במכללה הישראלית לאנימציה וגם זוג כרטיסים לאירועי פסטיבל אנימיקס וגם זוג כרטיסים לאירועי יום החתול.

מקום 5: שיר לבב (מנשר) – הדס ויוני

מנימוקי השופטים:
סרט רגיש ומרגש, ששם את החתול במרכז מערכת יחסים זוגית ומספר באמצעותו את סיפורה. בקו חינני ומקורי מצליחה היוצרת לתאר הן את אופיו המיוחד של החתול, הן את התפתחותן של הדמויות האנושיות והן את חלוף הזמן. גם עבודת הפסקול משובחת ומדויקת, משתלבת באופן מופלא עם הסרט ומשדרגת את האנימציה.
פרסים:
מלגה* בסך 2000 ש"ח לקורס מקצועי במכללה הישראלית לאנימציה וגם זוג כרטיסים לאירועי יום החתול.

הזוכים בקטגוריית ציורים

מקום 1: רוני יפה – חתול

מנימוקי השופטים:
יצירה מרגשת, קסומה, עשירה ומרשימה, מלאה בתמימות ואושר. בתמונה זו מתנקז כל התום שבמשחקו הפשוט של גור חתולים בקרני האור אל תוך רגע של יופי שמימי ושביר. האומץ בו בוחרת האמנית לצייר את החתול מהגב הוא נדיר, ובדרכו מכניס את הצופים אל התמונה כאילו צפו בגור הזה לגמרי במקרה, וכך גורם להם לעצור את נשימתם כדי לא להפריע לו. היצירה גורמת לרגשות נוסטלגים מימים שבהם הכל היה פשוט. הטכניקה ומשיכות המכחול הגסות מעצימות את אופי הרגע ואת תחושת החיות, ויוצרות הרגשה של חלום ילדות ישן ותמים. העבודה מתייחסת יפה לדואליות של הצורה והתוכן: מצד אחד יש די פרטים כדי להבין את הפוזה השובבה, הכ"כ אופיינית לגור חתולים. מצד שני, נשמרת הפשטה מסוימת ובכך מצליחה היוצרת להדגיש את הדרמה של האור בסצנה.
פרסים:
מכונת משחקים ניידת SONY PSP וגם מלגה* בסך 5000 ש"ח לקורס מקצועי במכללה הישראלית לאנימציה וגם זוג כרטיסים לאירועי פסטיבל אנימיקס וגם זוג כרטיסים לאירועי יום החתול.

מקום 2: אבי כץ – חתולים שמנים

מנימוקי השופטים:
יצירה מצחיקה ויפיפיה, מלאה בדימויים ופרטים מעניינים. טוויסט מקורי על תמונת הכלבים במשחק הפוקר, היוצר אמירה ביקורתית על טייקונים, שגם מתכתבת עם נושאים אקטואליים. היצירה מבוצעת באופן מקצועי, והטכניקה ראויה לכל שבח.
פרסים:
מלגה* בסך 3000 ש"ח לקורס מקצועי במכללה הישראלית לאנימציה וגם זוג כרטיסים לאירועי פסטיבל אנימיקס וגם זוג כרטיסים לאירועי יום החתול.

מקום 3: נטע להב – Bright Eyes

מנימוקי השופטים:
תמונה מקסימה ומסתורית. החתול חמוד ועיניו פעורות – כמעט כאילו הוא עומד לתקוף. הצבעוניות הפשוטה והרוויה מאוד מעצימה את הסצנה. זו יצירה המספרת סיפור, נראית כמו פריים מתוך סרט קצר, וגם עושה חשק לצפות בסרט הזה.
פרסים:
מלגה* בסך 2000 ש"ח לקורס מקצועי במכללה הישראלית לאנימציה וגם זוג כרטיסים לאירועי פסטיבל אנימיקס וגם זוג כרטיסים לאירועי יום החתול.

מקום 4: ליטל פאר – Men don't grow up

מנימוקי השופטים:
שנון ומחוכם! ציור מצחיק ממש על אנשים וחתולים. הרעיון משעשע מאוד ואף חתולי מאוד. הציור מבוצע היטב, תוך שמירה על פוזות מלאות הבעה של הדמויות ועל עבודת קו נעימה. זהו קונספט מצוין שמבוצע ביד אמן.
פרסים:
מלגה* בסך 1500 ש"ח לקורס מקצועי במכללה הישראלית לאנימציה וגם זוג כרטיסים לאירועי פסטיבל אנימיקס וגם זוג כרטיסים לאירועי יום החתול.

מקום 5: שמואל יחבס – חתול רעב

מנימוקי השופטים:
יצירה יפה הן ברמה הגרפית והן ברמה הרעיונית. טוויסט מקורי על פוסטר מוכר, שיוצק בו הומור ומשמעות חדשה. שילוב צבעים ייחודי וטכניקה מרעננת.
פרסים:
מלגה* בסך 1000 ש"ח לקורס מקצועי במכללה הישראלית לאנימציה וגם זוג כרטיסים לאירועי פסטיבל אנימיקס וגם זוג כרטיסים לאירועי יום החתול.

חביב הקהל (על פי בחירת גולשי פייסבוק):  אורלי עבודי – חתול גן העדן 

פרסים:
מכונת משחקים ניידת SONY PSP וגם מלגה* בסך 3000 ש"ח לקורס מקצועי במכללה הישראלית לאנימציה וגם זוג כרטיסים לאירועי פסטיבל אנימיקס וגם זוג כרטיסים לאירועי יום החתול.

לצפיה בכל היצירות שהוגשו לתחרות, לחצו כאן.

אודות התחרות:
לתחרות ניתן להגיש כל יצירה ויזואלית העוסקת בחתולים או בקרובי משפחתם החתוליים (אריות, נמרים, צ'יטות וכו'): ציור, אנימציה, פסל, עיבוד מחשב, קומיקס, רינדור בתוכנת תלת-מימד, עבודת פוטושופ וכו'. מותר להגיש גם יצירות שנוצרו בעבר, בלי קשר לתחרות. היצירות צריכות להיות מעניינות או מצחיקות, משעשעות או מבדרות, לספר סיפור או לגבש אמירה.
הפרמטרים לשיפוט הם מקוריות, יצירתיות, הומור, אמירה ויכולת ביצוע.
צוות השיפוט חילק את היצירות לשתי קטגוריות: קטגוריית ציורים וקטגוריית מולטימדיה.
בקטגוריית מולטימדיה התחרו סרטי אנימציה, קטעי עיתונות, ספרים, אתרי אינטרנט ופסלים.

בחירת חביב הקהל בפייסבוק:
התחרות בפייסבוק התבצעה בשני שלבים. בשלב הראשון הועמדו להצבעה כל היצירות.
לשלב הגמר עלו 24 יצירות: 9 ציורים שנבחרו על-ידי הקהל בפייסבוק, 9 ציורים שנבחרו על-ידי ועדת הסינון וחבר השופטים, ועוד 6 סרטי אנימציה שנבחרו על-ידי השופטים.
היצירה הזוכה בשלב הגמר, על פי הצבעות בפייסבוק בלבד, קיבלה את פרס חביב הקהל.

אירועי חגחתול:
היצירות הנבחרות הוצגו באירוע חגיגי שיתקיים במכללה הישראלית לאנימציה ביום החתול הבינלאומי, במסגרת פסטיבל אנימיקס – הפסטיבל הבינלאומי לאנימציה, קומיקס וקריקטורה. כמו כן הוצגה באירוע תכנית של סרטי אנימציה בכיכוב חתולים.
במהלך האירוע התבצע גיוס תרומות לעמותת צער בעלי-חיים רמת-גן והסביבה.

צער בעלי חיים

חבר השופטים בתחרות:
אורי פינק –
קומיקסאי ומאייר, יוצר הקומיקסים "זבנג!", "שבתאי", "פיצה מורגנה", "סופר שלומפר" ועוד.
יניר תירוש –
אמן תלת-מימד בכיר באולפני סנואובול, שורטקאט-פלייגראונד ומעבדת האנימציה, מנהל קורס זיבראש במכללה הישראלית לאנימציה ובעליה הגאה של חתולת ספינקס העונה לשם מרלין.
כפיר רם –
מנהל מקצועי של המכללה הישראלית לאנימציה ומנכ"ל סטודיו פוליגון לאנימציה. סרטיו זכו בפרסי "אסיף" (האוסקר של האנימציה הישראלית) ו"אופיר" וכיכבו בפסטיבלים ותחרויות ברחבי העולם.
שגיא רכטר –
אדריכל ומעצב קונספט, ממקימי סטודיו היולי לעיצוב רב תחומי. עבד באולפני אנימציה כגון סטודיו פיצ'י פוי ו-Crew 972. מורה במסלול קונספט דיזיין במכללה הישראלית לאנימציה.
אלון ביגלר –
בעליו של בית הגידול לחתולים BigPurrs לחתולים פרסיים. מגדל חתולים מזה כ-14 שנים ובעליהם הגאה של 8 חתולים בוגרים וגוריהם. אלון וחתוליו זכו בפרסים רבים בתערוכות החתולים בישראל.
ארז ארליכמן –
כתב ועורך ערוץ בעלי חיים ב-ynet.

זכויות:
הזכויות על היצירות ישארו במלואן בידי המגישים. עם זאת, המכללה הישראלית לאנימציה תוכל להציג את היצירות באינטרנט, בדפוס, בטלויזיה או בכל מדיה אחרת, וכן יוכלו להעבירן לתצוגה אצל צד שלישי, תוך ציון שם היוצר.

* בהתאם לתקנון. אין כפל הנחות. המלגה מותנית בקבלת הסטודנט למכללה (יש לעבור מבחן יצירתיות וראיון אישי, ולהציג תיק עבודות). מלגה לא תוענק רטרואקטיבית (לאנשים שכבר נרשמו למכללה). המלגה אישית ואינה ניתנת להעברה. קבלת המלגה מותנית בפתיחת הקורס. לא ניתן להמיר את המלגה בפרס כספי או אחר. המלגה מיועדת לקורס אנימציה תלת-מימדית, אנימציה קלאסית או קונספט דיזיין, לפי בחירת הזוכה.

חגחתול שמח לכולם, ובהצלחה!

אירועי אני-מטור

 

רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: