אלכס אוראל, אנימטור בפיקסאר, ינהל מסלוללאנימציית דמויות במכללה הישראלית לאנימציה

08/08/2011

אלכס אוראלIAC המכללה הישראלית לאנימציה גאה להכריז על פתיחתו של מסלול שנתי לאנימציית דמויות בתלת-מימד, בניהולו של אלכס אוראל.

לפרטים על המסלול לחצו כאן, או בואו ליום פתוח.

אוראל עבד כאנימטור באולפני פיקסאר (בין היתר על הסרטים "למצוא את נמו" ו"משפחת סופר על") וגם בסרט "מטריקס 2". כיום הוא מנהל את אולפן האנימציה הישראלי Crew972.

לאחרונה הושלמה ב-Crew972 העבודה על עונה חדשה בסדרת האנימציה המיתולוגית "Looney Toons: Road Runner". העונה החדשה נוצרה באנימציה תלת-מימדית, באמצעות צוות ישראלי הכולל כמה מבוגרי ומורי IAC.

ניתן לצפות בפרק מתוך הסדרה כאן:


אם אינכם רואים את הסרטון, לחצו כאן. לפרק נוסף בסדרה, לחצו כאן.

בין יוצרי הסדרה:
במאי: אלכס אוראל – מורה ב-IAC. ראש מחלקת אנימציה: דורון מאיר – מורה ב-IAC.
אנימטורים ראשיים: שוקי גמליאל – בוגר IAC, שחר לבבי – מורה ב-IAC.
ראש מחלקת 3D: מנשה מורובוסה – מורה ב-IAC. מודלר ראשי: רפי בן-אהרון – מורה ב-IAC.
אמני תלת-מימד: בר שולמן, אירנה ציבולקה, רוני יהל, אריק ג'נה – בוגרי IAC.

אלכס אוראל שימש לאחרונה גם כבמאי האנימציה בסרט הקולנוע "יוגי דוב".
כאן ניתן לקרוא ראיון עימו בנושא זה.

להלן מקבץ מעבודותיו של אלכס אוראל:


אם אינכם רואים את הסרטון, לחצו כאן. לעבודות נוספות של אלכס, לחצו כאן.

מסלול הלימוד החדש שבהנהלת אלכס אוראל הוא מסלול ייחודי וראשון מסוגו בישראל, המתמקד באנימציית דמויות בתלת-מימד, ומשתמש בשיטות ובדרכי העבודה של אולפני דיסני-פיקסאר. הטכניקות שפותחו באולפני דיסני עוד בתחילת המאה הקודמת, שוכללו על ידי אולפני פיקסאר, והן משמשות כיום ליצירת אנימציה קולנועית בתלת-מימד.

לראשונה, שיטת הלימוד של דיסני-פיקסאר מוצעת גם בישראל. מי שנכח בפיקסאר מאסטר קלאס בפסח האחרון טעם קצת משיטות העבודה הנהוגות שם, אולם כמובן שבמסגרת מסלול שנתי נוכל להעמיק ולפתח את הנושאים הללו הרבה יותר.

המסלול מותאם גם לחסרי נסיון באנימציה, וגם לאנימטורים פעילים ולבוגרי מסלולי אנימציה במוסדות אחרים, שרוצים להרחיב את יכולותיהם באנימציית דמויות בתלת-מימד. מלגות יוענקו למתאימים.
בוגרי מחלקות האנימציה בבצלאל, מנשר, קמרה אובסקורה, ספיר או המכללה הישראלית לאנימציה, זכאים להנחות מיוחדות, ופטורים מהשתתפות בסמסטר הראשון (מתוך שלושה).

במהלך המסלול, שאורכו 12 חודשים, יצרו הסטודנטים תרגילי אנימציה שונים, וכן פרוייקט גמר באנימציה. כמו כן יועברו שיעורים בנושאים כגון רישום לאנימציה, משחק לאנימציה, עקרונות אנימציה, אנטומיה, עבודה עם פסקול ועוד.

פרטים נוספים על המסלול ניתן לקרוא כאן.

ההרשמה למסלול בעיצומה. המסלול יפתח בסוף אוקטובר 2011.
לפרטים יש לפנות למזכירות המכללה בטלפון 03-6482345, או להגיע ליום פתוח.

אנו שמחים על שיתוף הפעולה שנרקם בין אלכס אוראל, בכיר האנימטורים בישראל, לבין המכללה הישראלית לאנימציה. מה שהחל עם הרצאה של אוראל במסגרת פיקסאר מאסטר קלאס בפסח האחרון, הפך לשותפות אמיתית, שאת פירותיה נמשיך לראות בחודשים ובשנים הקרובות, גם במסגרת שיתופי-פעולה מתוכננים בין Crew972 לבין IAC בהפקות עתידיות. פרטים על כך בקרוב.

אלכס אוראל הוא רק אחד משורה ארוכה של מורים שהצטרפו לצוות המכללה בחודשים האחרונים. לפרטים על שאר המורים החדשים, לחצו כאן.

רוצים עוד מידע?
השאירו פרטים ונחזור אליכם: